۳ مورد از سریع ترین راه ها برای یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۳ مورد از سریع ترین راه ها برای یادگیری زبان اشاره می کند که اگر توسط شما به کار گرفته شود می توانید آموزش زبان را با سرعتی بسیار بیشتر تجربه کنید.

3 مورد از سریع ترین راه ها برای یادگیری زبان
3 مورد از سریع ترین راه ها برای یادگیری زبان

اما ۳ مورد از سریع ترین راه ها برای یادگیری زبان را با هم ببینیم:

۱- چالش ۱۰۰۰ لغتی

خوب: ارتباطات روزمره نیازمند حفظ کردن کلّ دیکشنری نیست. حتی نیازمند نصف یا حتی یک چهارم آن هم نیست. اگر هدفتان یادگیری ۱۰۰۰تا از متداول ترین لغات زبان مقصدتان باشد قادر خواهید بود مکالمات خیلی خوبی داشته باشید.

یادگیری ۱۰۰۰تا لغت باعث روان شدن شما نمی شود، اما آن لغات بنیانی ثابت برایتان تامین خواهد کرد که می توانید به ساختنش ادامه دهید. وقتی شروع به صحبت با آدم ها کنید، قادر خواهید بود که لغات و عبارات جدید را یاد بگیرید، ایجاد ارتباط کنید و الگوهای گرامری را بشناسید.

۲- یادداشت های چسبنده

یادداشت های چسبنده برای آدم های پرمشغله حکم همه چیز را دارند.

حقه اینست که آنها را هرجا که می توانید، بگذارید. اگر سطح دارد پس یک یادداشت روی آن بچسبانید.

برای مثال اگر اسپانیایی یاد می گیرید، یادداشت چسبنده را بردارید، لغت la pared را روی آن بنویسید و سپس روی دیواری بچسبانید که هر روز از کنار آن عبور می کنید. حالا هر دفعه که از کنار دیوار عبور می­کنید به یاد خواهید سپرد که کلمه ی دیوار la pared است. این کار را به همه چیز انجام دهید: قفسه کتاب، سینک ظرفشویی، ماشین ظرفشویی، شیر، کت و هرچیزی که در خانه ی خود دارید. نکته اش را که می فهمید.

۳- خود را سرگرم کنید

برای افرادی که در مراحل متوسط از یادگیری یک زبان هستند، سرگرمی یکی از راحت ترین و جالب ترین روش های برای غوطه ورسازی خود است. امروزه به قدری محتوای زیاد وجود دارد که برای هر کسی چیزی وجود دارد.

کتاب یا فیلم مورد علاقه ی تان را تهیه کنید  و اگر در سطح متوسط هستید مهم است که آن چیز مورد علاقه ی تان باشد  سپس کتاب را به زبان مقصدتان بخوانید یا فیلم را به آن زبان تماشا کنید. وقتی داستانی باشد که به خوبی بلد هستید، چیز بیشتری از آن متوجه خواهید شد. قرار نیست که تک تک لغات را متوجه شوید اما بیش از آنچه متوجه نمی شوید، یاد خواهید گرفت.