۳ قانون طلایی برای حفظ انگیزه در آموزش زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۳ قانون طلایی برای حفظ انگیزه در آموزش زبان و همچنین هدایت کنجکاوی کودکانه خود در آموزش زبان اشاره می کند. این قوانین طلایی را بسیار در فرآیند آموزش زبان خود به کار ببندید.

3 قانون طلایی برای حفظ انگیزه در آموزش زبان
3 قانون طلایی برای حفظ انگیزه در آموزش زبان

۱- از کم ارزش جلوه دادن کنجکاوی خود دست بردارید

ما غربی ها اغلب کنجکاوی خود را به عنوان گرداننده ی تحصیلاتمان کم ارزش جلوه می دهیم. کنجکاوی برای خیلی از ما چیزی است که آن را در بچه ها یا احتمالاً دانشمندان تشویق می کنیم، اما تمایل داریم تا آن را برای بقیه تایید نکنیم. برای خیلی از ما کنجکاوی مشابه یک اسب بازی است، چیزی که خود را با آن سرگرم می کنیم، اما به ندرت از آن برای ایجاد اثری واقعی یا تغییر استفاده می کنیم.

اما چرا؟ این اغلب یک حالت ذهنی است که به دلیل سن پیش می آید. همچنان که سنمان بیش تر می شود، انتخاب می کنیم که ایده های مخصوصی را به عنوان مطلق بپذیریم. هیچ چیز واقعا عوض نمی شود، و بنابراین، کم کم، دیگر اهمیت نمی دهیم، دیگر در مسائل بالقوه جالب یا روزانه لذتی پیدا نمی کنیم. گویی، ما ‘تمام آن را انجام داده ایم’.

۲- فعالانه انتخاب کنیم که بیاموزیم

مشکل در ما است. ما انتخاب می کنیم که نیاموزیم. ما انتخاب می کنیم که نخواهیم بیش تر بدانیم، و در نهایت… نمی دانیم. میل به بیش تر دانستن مانند خاکستری که توسط پوتین خاموش شده است، ناپدید می شود.

اگر چه مساله ی فوق العاده ای که درباره ی خاکستر وجود دارد این است که همیشه آن جا گرمایی باقیمانده وجود دارد، و اغلب برای شروع یک آتش دیگر کافی است.

۳- الهام را در هر کجا جستجو کنید که می توانید پیدا کنید

پس ما چه طور این رفتار را، این میل به سوختن و یادگیری را دوباره برافروزیم؟ این فقط مستلزم یک گام در راه درست است: ما باید آن را (مثلاً) توسط این ها جستجو کنیم:

  • یافتن و برقراری ارتباط با مردمی که مشتاق هر موضوعی هستند که مورد علاقه ی ما است
  • ریسک کنیم و درست در وسط موضوعی بپریم که می خواهیم در آن حرفه ای شویم، حتی اگر در سطح مبتدی محض هستیم
  • انتقاد را به عنوان یک موقعیت یادگیری قبول کنیم و کنجکاوی خود را تقویت کنیم

کنجکاوی با خواسته ی ما برای یادگیری مداوم تغییر می کند – و برعکس. حفاظت و حفظ حالت کنجکاوی برای هر زبان آموز متعهد و مادام العمر ضروری است. به راستی که این همان تجدید نیرویی است که به واسطه ی آن زبان آموزان برای تمام عمر ادامه می دهند.

برای شرکت در کلاس های آموزش زبان با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.