۳ روش خوب برای تقویت تلفظ شما

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد ۳ روش خوب برای تقویت تلفظ شما را در این مطلب معرفی می کند که بسیار کاربردی هستند. پس حتما آن را بخوانید.

۳ روش خوب برای تقویت تلفظ شما
۳ روش خوب برای تقویت تلفظ شما

به ۳ روش خوب برای تقویت تلفظ شما توجه کنید:

۱- با تقلید از این که مردم چگونه لغات را در زبان بومی خود تلفظ می‌کنند، خود را سرگرم کنید. به تلفظ گویشوران بومی گوش کنید و از تقلید روشی که لغت یا عبارتی را تلفظ می‌کنند، لذت ببرید. اگر شما به تماشای فیلم علاقه دارید، با حفظ و تکرار عباراتی که بازیگران مورد علاقه‌ی‌تان می‌گویند، خود را سرگرم کنید. ویدئو تماشا کنید و با انگیزه شوید. آهنگ‌های مورد علاقه‌ی خود را بخوانید و در همان حال سعی کنید تا دقیقاً صداهای مشابه هنرمند مورد علاقه‌‌ی‌تان را تقلید کنید ‌(به لیست بهترین وبسایت‌های ما برای یادگیری زبان از طریق موسیقی نگاهی بیندازید). علی رغم سختی‌هایی که در ابتدا با آن ها روبه رو خواهید شد، در آخر حسی مانند بازی دارد، که حتی بدون متوجه شدن شما باعث پیشرفت‌تان می‌شود.

۲- بلند بخوانید. مقاله ها و کتب را به زبان انتخابی خود بخوانید، و هر از گاهی، سعی کنید آن ها را بلند بخوانید تا روی تلفظ خود کار کنید. این به شما کمک خواهد کرد تا در حالی که روی مهارت‌های شفاهی خود کار می‌کنید، بفهمید که شما بیشترین درگیری را با کدام صداها دارید. برای اجتناب از انجام آن، بیاموزید که رایج ترین اشتباهات توسط گویشوران انگلیسی در زبان انتخابی شما چیست. برای مثال، موقعی که ما، گویشوران بومی انگلیسی، به زبان‌های عاشقانه صحبت می‌کنیم، تمایل داریم که حروف صدادار را خیلی طولانی تلفظ کنیم، پس کلمه‌ی فرانسوی regarder  به معنای (ساعت) می شود ‘regardeeer’، و ما تمایل داریم که حروف دوتایی را در ایتالیایی و اسپانیایی خیلی سریع تلفظ کنیم، لغت ایتالیایی penna (خودکار) به صورت pena (مجازات) تلفظ می‌شود، و اغلب لبخندی را بر روی صورت آن‌هایی که گوش می‌کنند، می ‌آورد.

۳- از وبسایت‌های تبادل زبان رایگان برای صحبت با گویشوران بومی استفاده کنید. به دنبال مقاله‌ی ما به نام ‘چگونه شریک‌های زبانی برای مکالمه پیدا کنیم؟ بهترین سایت‌های تبادل زبان’ بگردید، که به شما کمک خواهد کرد تا از ابزارهای قابل دسترس در اینترنت استفاده کنید تا با گویشوران بومی صحبت کنید و آن‌ها اشتباهات شما را تصحیح می‌کنند و توضیح می‌دهند و در عوض هم کمک مشابه را از شما می‌گیرند (چون به طور واضح لازم نیست که شما تلفظ خود را در زبان خودتان تقویت کنید).