سه راهکار ساده برای یاگیری بهتر زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به سه راهکار ساده برای یاگیری بهتر زبان می پردازد. این راهکارها می تواند بهترین نتیجه را برای زبان آموزان در همه سطوح داشته باشند.

سه راهکار ساده برای یاگیری بهتر زبان
سه راهکار ساده برای یاگیری بهتر زبان

اما به سه راهکار ساده برای یاگیری بهتر زبان توجه کنید:

مترادفها را یاد بگیرید

یک شیوه‌ی عالی برای استفاده از لیست کلمات متفرقه به نفع شما استفاده از فرهنگ لغت و فرهنگ جامع است که به شما کمک می‌کند از روی مترادف‌‌ها یادداشت برداری کنید. این گزینه برای زبان آموزان پیشرفته‌تر عالی است زیرا یادگیری مترادف‌ها با یادداشت‌های کلمه‌ی مضمون کمک خواهد کرد واژگان خود را در زبانی که در حال یادگیری آن هستید وسیع‌تر کنید.

فرهنگ جامع بصری از قالب نقشه ذهنی برای معرفی مترادف‌ها، کلمات مرتبط و معانی گوناگون استفاده می‌کند.

کلمات غیر متداول را یاد بگیرید

بهترین روش برای یادگیری کلمات غیر متداول در یک زبان خارجی با استفاده از دیکشنری در ابتدا به وسیله‌ی بازدید از وب‌سایتی صورت می‌گیرد که تخصص آن در کلمات غیر متداول باشد، مانند  phrontistery ، برای پیدا کردن یک کلمه غیر متداول و معانی آن مناسب است. شما می‌توانید اینکار را به زبان انگلیسی یا زبان بومی خودتان انجام دهید، اما در حین یافتن آن کلمه غیر متداول، می‌توانید تعریف خارجی آن را در یک فرهنگ لغت چند زبانه آنلاین مانندhamariweb بیابید. هنگامی‌که تعریف خارجی آن کلمه را یاد می‌گیرید،  امکان دارد یک کلمه شامل بیش از یک کلمه غیر مرتبط ودیگر کلمات مرتبطی باشد که شما هنوز نمی‌دانید، شما میتوانید آن‌ها را در دفترچه یادداشت‌تان یادداشت کنید.

اینکار ممکن است سخت باشد، اما این شیوه‌ای عالی برای گسترش واژگان شما فراتر از ساده‌ترین استفاده روزمره است. پس از تمام این‌ها، شما نمی‌خواهید با روشنفکران یک زبان خارجی صحبت کنید و خُرد شوید زیرا بسیاری از کلماتی که آنها استفاده می‌کنند را متوجه نمی‌شوید.

تلفظ کلمات را بیاموزید

با استفاده از لیست کلمات متفرقه همراه یک برنامه دیکشنری صوتی، نه تنها تلفظ یک لغت خارجی را یاد می‌گیرید، بلکه همچنین قادر خواهید بود که از تلفظ آن در دفترچه‌، یادداشت بردارید.

برای اینکه تلفظ یک کلمه خاص را به یادداشته باشید،ممکن است یادداشت‌هایی مانند این را بنویسید «مانند یک کامیون دیزل» یا «یادم بنداز …» هرچه بهترین راه برای تلفظ کلمه است، باید بر روی آن تمرکز کرد.