شما چه نوع شخصیتی در آموزش زبان دارید؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما نشان می دهد که شما چه نوع شخصیتی در آموزش زبان دارید؟ بهتر است قبل از آموزش زبان نوع یادگیری مناسب خود را بدانید تا از آن بهره ببرید. ایران آکسفورد امروز سبک های مختلف آموزش زبان را مورد بررسی قرار می دهد. اگر دوست دارید بدانید شما چه نوع شخصیتی در آموزش زبان دارید؟ و چطور بهتر می توانید یادگیری زبان را تجربه کنید پس با ما همراه باشید.

اما شما چه نوع شخصیتی در آموزش زبان دارید؟

شما چه نوع شخصیتی در آموزش زبان دارید؟
شما چه نوع شخصیتی در آموزش زبان دارید؟

شخصیت شنیداری

موثرترین روش زبان و حفظ اطلاعات برای زبان‌آموزان شنیداری توسط شنیدن است.

زبان‌آموزان شنیداری بیشتر اطلاعات را از آنچه می‌شنوند کسب می‌کنند. بنابراین وقتی باید چیزی را از کتابی درک کنند، باید به بلند خواندن تشویق شوند.

جدای از روش‌های ذکر شده در بالا، از متن به گفتار روشی عالی در یادداشت کردن برای زبان آموزان شنیداری است، چون شما می‌توانید همان‌طور که در حال یادداشت کردن هستید به آن‌ها گوش کنید. مورد دیگری که درباره‌ی از متن به گفتار، عالی به نظر می‌رسد این است که می‌تواند تقریباً در هر نوع کامپیوتری استفاده شود (میزی، لپ تاپ، تبلت، موبایل هوشمند و غیره). به این دلیل، می‌توان از متن به گفتار تقریباً در هر کجا استفاده کرد تا در نوشتن یادداشت های عالی مربوط به زبان به شما کمک کند.

چه روشی برای کسانی که شخصیت شنیداری دارند مناسب است؟

برای این‌که شما منابع صوتی بیشتری را برای یادگیری خود داشته باشید، می‌توانید بحث‌های گروهی هم با دوستان زبان‌آموز خود، درباره‌ی زبانی که می‌آموزید، داشته باشید. این روشی عالی برای یادگیری کسانی است که اجتماعی هستند.

زبان‌آموزان شنیداری باید همچنین ترغیب شوند که پس از خواندن مطلب آن را به طور شفاهی خلاصه کنند. خلاصه کردن با صدای بلند به زبان‌آموز شنیداری اجازه می‌دهد تا اطلاعات را بشنود، بنابراین به تسلط بهتری روی آن می‌رسد.

درخواست خلاصه‌ی شفاهی هم به شما و هم به زبان‌آموز شنیداری اجازه می‌دهد که ببینید مطالب را با موفقیت یاد گرفته‌اند یا زمان بیشتری برای مطالعه مورد نیاز است.

زبان آموزان شنیداری تمایل به حفظ اطلاعات از چیزهای جالب کوچک دارند که از خودشان در می‌آورند یا می‌توان یاد داد. آهنگ‌ها و اشعاری که با صدای بلند خوانده می‌شوند می‌توانند به زبان‌آموزان شنیداری برای به خاطر سپردن تاریخ‌ها و رخدادهای مهم کمک کنند.

نوارهای ویدئویی و نوارهای صوتی هم احتمال دارد به زبان آموزان شنیداری کمک کنند تا دانشی ضروری را کسب کنند که در محیطِ فراهم شده از آن ها خواسته شده است. گروه های مطالعه که موضوعات در آن ها بلند مورد بحث قرار می گیرند هم می توانند به زبان آموزان شنیداری کمک کنند تا اطلاعاتی را کسب کنند که در حال آموختنش هستند.

شخصیت دیداری یا Visual

زبان‌آموزان بصری موقع تماشای فیلم، مشاهده‌ی عکس، نمودار و غیره بهترین یادداشت‌ها را در رابطه با زبان بر می‌دارند. برای مثال، احتمال دارد که تماشای فیلم روشی سودمند برای نوشتن یادداشت‌های مربوط به زبان نباشد، اما مردمی که از طریق تجسم، زبان‌ها را می‌آموزند، قادر خواهند بود تا لغات خارجی جدید را با مشاهده‌ی تصویری آن‌ها راحت‌تر بیاموزند.

مردمی که این نوع از سبک یادگیری زبان را دارند احتمالاً از نگه داشتن پوشه‌ای کاغذی یا دیجیتالی که پر از تصویر، نمودار، گراف و فیلم است سود می‌برند تا برای یادداشت کردن به سراغ آن‌ها بروند و از آن ها سر در بیاورند.

این نوع زبان آموزان باید از یادداشت هایی استفاده کنند که می توانند بعداً آن ها را بخوانند و دوره کنند. آن ها باید از ماژیک های رنگی هم استفاده کنند که روی اطلاعات مهم خط بکشند تا از لحاظ دیداری جذب کننده باشند و راحت تر خوانده شوند.

شما چه نوع شخصیتی در آموزش زبان دارید؟
شما چه نوع شخصیتی در آموزش زبان دارید؟

زبان آموزان دیداری به جای حفظ دانش از طریق سخنرانی های شفاهی یا کمک کننده های آموزشی شنیداری دیگر، دانش بیش تری را از طریق استفاده از جداول، و نمودارها حفظ می کنند. برنامه های کامپیوتری و انواع دیگر کمک کننده های دیداری هم می توانند درک آن ها را افزایش دهند.

فلش کارت ها هم منبعِ عالیِ یادگیری برای زبان آموزان سبک دیداری است. یک زبان آموز دیداری می تواند استفاده از فلش کارت ها را اگر مسئول ساختن و دوره ی آن ها باشند به حداکثر برساند.

در نهایت، استفاده از سرنام ها، زنجیره های دیداری، و یادیارها هم برای زبان آموزان دیداری مفید است.

زبان‌آموزان عملی kinesthetic

مردمی که مانند من جزء زبان آموزان عملی هستند، دوست دارند تا موقع یادگیری یک زبان جدید از دستان خود استفاده کنند. بهترین روش برای زبان آموزان عملی موقع یادگیری یک زبان جدید این است که در واقع کاری اغلب فیزیکی را انجام دهند، تا حافظه‌ی خود را با یک لغت خارجی جدید مرتبط کنند.

در واقع نوشتن یادداشت‌های خود روی یک کاغذ (یا، در یک کامپیوتر آفلاین با یک خودکار دیجیتالی) برای زبان آموزان عملی بهترین روشِ یادداشت کردن است. علی رغم چیزهای نوشته شده روی کاغذ، زبان آموزان عملی می‌توانند با استفاده از حالات دست هم یادداشت‌های مرتبط با زبان را بردارند.