۳ مهارت مفید که شما از صحبت به زبان دوم کسب می‌کنید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برایتان ۳ مهارت مفید که شما از صحبت به زبان دوم کسب می‌کنید را معرفی کند. با ما همراه باشید.

۳ مهارت مفید که شما از صحبت به زبان دوم کسب می‌کنید
۳ مهارت مفید که شما از صحبت به زبان دوم کسب می‌کنید

پس به ۳ مهارت مفید که شما از صحبت به زبان دوم کسب می‌کنید توجه کنید:

۱. شما در هر مطالعه‌ای بهتر خواهید شد

شما هر موضوعی که برای یادگیری انتخاب کنید، به نظر می‌رسد که توانایی‌تان در مطالعه به دلیل یادگیری زبان دوم افزایش یافته است.

تحقیق مشابه در ماساچوست در سال ۲۰۰۷ این را نشان داد که یادگیری زبان دوم ‘تمرینی در حل مشکل شناختی است’، که ‘به طور مستقیم قابل ارسال’ به نواحی دیگر یادگیری است.

وقتی به دنبال روش‌هایی بودم که مطالعه‌ی زبان‌ها را ارتقا دهم، به متدهایی مثل تکنیک Pomodoro برخوردم که توانایی تمرکز من روی فعالیت مورد نظر را ارتقاء داد.

این مهارت‌ها برای مواردی فراتر از فقط یادگیری زبان استفاده می شوند و بدون توجه به این که شما می‌خواهید کدام واحد درسی را یاد بگیرید، مهارت‌های مطالعه‌ای که ارتقاء دادید به خوبی به شما کمک خواهند کرد.

۲. شما در امتحانات بهتر عمل خواهید کرد

منطقی به نظر می‌رسد که ارتقای مهارت‌های ذهنی خود و توانایی مطالعه روی نمرات امتحان هم اثر خواهد داشت.

در واقع، من به چنین لیست گسترده ای از تحقیقات و مطالعات برخوردم که ارتباطی بین یادگیری زبان و عملکرد تحصیلی نشان می دهند. این تقریبا مضحک است! به طور واضح یادگیری زبان دوم با امتحان دادن مهارت ها را می سازد! اما جدای از حیطه ی آموزش، مهارت های حیطه های دیگر چه می شود؟ آیا این روی مهارت های اجتماعی ‘ملایم’ اثر می‌گذارد؟

این طور که نشان داده شد اثر می‌گذارد…

۳. شما یاد می‌گیرید که چه طور بیشتر دوستانه و اجتماعی باشید

وقتی شروع به یادگیری زبان ها کردم سریع فهمیدم که عنصر ضروری تمرین یک زبان این است که بیرون بروی و افراد جدیدی را ملاقات کنی. من در پست قبلی درباره ی اهمیت ملاقات افراد جدید نوشتم، و اگر شما به آن فکر کنید، با عقل جور در می‌آید که یادگیری و تمرین زبان به شما کمک می‌کند تا اجتماعی‌تر شوید.

برای تمرین زبان خود، شما باید با گویشوران بومی صحبت کنید. این احتمال را می‌دهیم که شما دوستان صمیمی زیادی ندارید که در زبان مقصد بومی باشند و منتظر این باشند که با شما صحبت کردن را تمرین کنند. پس شما باید بیرون بروید و تعدادی افراد جدید را ملاقات کنید.