۳ استراتژی برای یادگیری لغات آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد آموزش آیلتس را با استراتژی های زیاد به زبان آموزان ارائه می دهد. ۳ استراتژی برای یادگیری لغات آیلتس به شما در این مطلب ارائه می شود که باید سعی کنید حتما در کارهای آمدگی برای آیلتس خود آن را بگنجانید.

3 استراتژی برای یادگیری لغات آیلتس
3 استراتژی برای یادگیری لغات آیلتس

با همی این ۳ استراتژی برای یادگیری لغات آیلتس را مرور می کنیم

۱– فهرست لغات آکادمیک خود را دور بریزید و شروع به مطالعه با موضوعات کنید:

بسیاری از شرکت‌کنندگان در آزمون بر این اعتقاد هستند که دانستن همه‌ی لغات از فهرست کلمات آکادمیک به بالا بردن نمره‌ی نهایی‌شان کمک می‌کند. متأسفانه، مطالعه‌ی فهرستی از لغات که معمولاً در رایتینگ آکادمیک پیدا می‌شوند، بهترین روش برای ساختن دایره‌ی لغات نمی‌باشد. این بخاطر اینست که مغزمان اطلاعات را به این روش دریافت نکرده و یادآوری نمی‌نماید.

مغز ما عاشق دسته‌بندی است. مغزمان در نتیجه تلاش می‌کند اطلاعات جدید را در دسته‌بندی‌های جدید قرار دهد. بنابراین وقتی تلاش به گسترش دایره‌ی واژگانمان با مطالعه‌ی فهرست لغات پیچیده می‌کنیم به سادگی ممکن است از معنایی دقیق غافل بمانیم چون مغزمان در بین دسته‌بندی‌های بسیاری به کار می‌پردازد.

۲- لغات را نخوانید، باهم‌گذاری‌ها را بخوانید

اشتباه دیگری که شرکت‌کنندگان در آزمون وقتی بر روی دایره واژگانشان کار می‌کنند، مرتکب آن می‌شوند اینست که لغات را در تنهایی می‌خوانند. به بیانی دیگر به کلمات دیگری که اغلب واژگان جدید را محاصره می‌کنند، نگاه نمی‌کنند. این لغاتی که معمولاً با هم می‌آیند «باهم‌گذاری» نامیده می‌شوند. داوطلبین در نمره‌ی ۷ اسپیکینگ و رایتینگ باید «مقداری آگاهی از باهم‌گذاری‌ها» را نشان دهند، پس حرکتی هوشمندانه است که با آن‌ها آشنا شویم.

۳- خواندن از روی دیکشنری را متوقف کنید

تقریباً غیرممکن است که روزنامه یا مجله‌ای را برداریم و معنای دقیق تک‌تک لغات را بدانیم. به این خاطر بسیاری از مردم احساس می‌کنند که یک دیکشنری مفید است. با اینحال همانطور که از قبل می‌دانید، استفاده از دیکشنری در آزمون آیلتس مجاز نیست، پس شخص چگونه در بخش ریدینگ موفق خواهد شد وقتی واژگان ناشناس وجود دارد؟

ترفند در اینجا تمرین ریدینگ بدون استفاده از دیکشنری است. انجام این کار ممکن است در ابتدا چالش‌برانگیز به نظر برسد اما درک واژگان از متن مهارتی است که هرکسی با تمرین کافی می‌تواند در آن پیشرفت کند.