باید ها و نباید های آزمون آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد آموزش آیلتس را به بهترین شکل انجام می دهد تا شما همه چیز را بدانید حتی نکات بسیار کوچک. باید ها و نباید های آزمون آیلتس در این بخش می تواند برایتان بسیار مفید باشند.

باید ها و نباید های آزمون آیلتس
باید ها و نباید های آزمون آیلتس

پس به این باید ها و نباید های آزمون آیلتس توجه کنید

۱- به آسانی کلماتی مثل won, too, tree را اشتباه نگیرید

بخش‌های ریدینگ، لیسنینگ و رایتینگ آزمون آیلتس همگی نیازمند املای صحیح هستند. چون هر اشتباهی که می‌کنید خود را با خطر کاهش نمره مواجه می‌سازید.

۲ فقط بله یا خیر جواب ندهید

بگذارید جریان یابد. احتمالاً سابقه‌ی هزاران ساعت تمرین زبان انگلیسی را دارید. وقتی تمرین اسپیکینگ یا رایتینگ را می‌کنید مهم است که این را به ممتحن نشان دهید. در قسمت مصاحبه‌ی مهاجرین در فرودگاه که نیستید. ممتحن از شما می‌خواهد تا آنجا که ممکن است مهارت زبانی نشان دهید. اگر به او به اندازه‌ی کافی برای نمره دادن، زبان نشان ندهید، نمره از دست خواهید داد.

۳- خودتان باشید

آزمون آیلتس زبان شما را امتیازبندی می‌کند نه نظر شما را. اگر نظرتان را درباره‌ی امتحان رایتینگ یا اسپیکینگ خواستند، باید اظهار نظر کنید. این حقیقتی است که اگر صحبت موضوعی باشد که از آن لذت می‌بریم یا با آن راحت هستیم، بیشتر و بهتر صحبت خواهیم کرد. اگر احساس می‌کنید دوست دارید درباره‌ی توله سگ مورد علاقه‌ی خود در لباس رسمی صحبت کنید، پس این کار را انجام دهید.

۴- تقلید نکنید

ممکن است وسوسه‌انگیز به نظر برسد اما فقط بگویید؛ نه. از کتاب امتحانی برای حرفه‌ای‌تر کردن رایتینگ یا اسپیکینگ خود کپی نکنید. ممتحنین آزمون آیلتس این کلک را به خوبی بلد هستند و این کار هیچ نمره‌ای برایتان دربر نخواهد داشت. به حداقل‌رسانی زبان مستقیم از سؤالات، بازنویسی و استفاده از مترادف‌ها در اینجا خیلی مهم هستند.

۵- برنامه باید ادامه داشته باشد

آیلتس به سنجش فصیح بودن می‌پردازد. همچنین آزمونی زمانبندی شده است. چقدر سریع می‌توانید زبانی مؤثر تولید کنید؟ باید این را در خلال آزمون نشان دهید. اگر با پرسشی روبرو شدید که پاسخ آن را نمی دانستید، ادامه دهید. انرژی خود را در پرسش‌هایی بگذارید که می‌توانید با روانی جواب دهید.

۶- تک‌تک لغات یک سؤال را بخوانید

یک راه متداول برای از دست دادن نمره در رایتینگ اینست که از موضوع منحرف شوید. سؤال را درک کنید، زمان کوتاهی را به این اختصاص دهید که می‌خواهید چه بنویسید و متمرکز بمانید.