سه نکته که در آموزش زبان باید از آن دوری کرد

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به سه نکته که در آموزش زبان باید از آن دوری کرد می پردازد. این نکات را همیشه در ذهنتان داشته باشید.

سه نکته که در آموزش زبان باید از آن دوری کرد
سه نکته که در آموزش زبان باید از آن دوری کرد

پس به سه نکته که در آموزش زبان باید از آن دوری کرد توجه کنید

به خواندن ادامه دهید تا متوجه سه چیز برتری را که به هنگام یادگیری زبان باید از آن‌ها اجتناب کنید، شوید.

۱- از گوش دادن به آدم‌هایی که می‌گویند یادگیری زبان مشکل است اجتناب کنید

انگلیسی در سرتاسر دنیا صحبت می‌شود و غالباً گزینه‌ی برتر برای آن‌هایی است که آرزو دارند یک زبان دوم را بیاموزند. این یعنی آدم‌های زیادی تا کنون در یادگیری آن موفق بوده‌اند! انگلیسی به خاطر میزان استثنائات در قوانین، املاها و تلفظ‌های بی‌قاعده و میزان لهجه‌ها و گویش‌های متفاوت گاهی اوقات زبانی سخت برای یادگیری به حساب می‌آید. اما با حفظ انگیزه و تجزیه کردن تکلیف یادگیری انگلیسی به مراحلی قابل مدیریت، شما نیز می‌توانید موفقیت را کسب کنید.

۲. سعی نکنید انگلیسی را از باقی زندگی خود جدا کنید

رفتن به کلاس‌های انگلیسی مبنای فوق العاده‌ای برای یادگیری است، اما به محض این که از درِ کلاس بیرون آمدید استفاده از زبان را تمام نکنید. برای این که زبان‌آموز موفقی باشید، سعی کنید بیرون از کلاس خود را در زبان غوطه‌ور سازید. اگر شما علایق خود را هم دخیل کنید، این به‌طور مخصوصی عالی جواب می‌دهد، پس به آهنگ‌های انگلیسی هنرمندان مورد علاقه‌ی خود گوش کنید، یا فیلم‌هایی که بازیگران مورد علاقه‌تان در آن‌ها هستند را تماشا کنید. روش‌های زیاد دیگری برای یادگیری لغات جدید یا ادامه‌ی انگیزه‌ی یادگیری وجود دارد- برای ایده‌های بیشتر  به وبلاگ ما ‘۶ روش راحت برای یادگیری انگلیسی’ نگاهی بیندازید.

۳- از مقایسه‌ی خود با سایر زبان‌آموزان امتناع کنید

صرفنظر از اینکه چه سطحی از مهارت دارید، تقریباً قطعی است که همکلاسی‌های زبان‌آموزتان دقیقاً در یک سطح با شما نخواهند بود. هرکسی با سرعتی متفاوت یاد می‌گیرد و ایرادی هم ندارد! در هر سطحی که هستید، برای رسید به آن سخت تلاش کرده‌اید، پس به این حقیقت افتخار کنید و ادامه دهید. و احساس نکنید به این دلیل که در سطحی متفاوت هستید باید معذرت خواهی کنید!