سه راه پیشرفت اورژانسی زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به سه راه پیشرفت اورژانسی زبان انگلیسی اشاره می کند که بسیار برای کسانی که در موقعیت بحرانی آموزش زبان هستند مفید و موثر است. پس با ما همراه باشید.

سه راه پیشرفت اورژانسی زبان انگلیسی
سه راه پیشرفت اورژانسی زبان انگلیسی

اما سه راه پیشرفت اورژانسی زبان انگلیسی چه مواردی هستند؟

۱- خیلی با دقت گوش کنید
با خواندن انگلیسی نمی‌توانید تلفظ‌تان را تقویت کنید. باید کلماتی که با صدای بلند ادا می‌شود را بشنوید.
صدا‌های ضبط شده را دانلود کنید ، گزارشات خبری تماشا کنید و آهنگ گوش کنید، به چگونگی ادای کلمه توسط یک انگلیسی‌زبان به دقت گوش دهید. به تمرین تقلید لهجه‌ی گوینده بپردازید.
منابع و تمرین‌های صوتی آنلاین رایگان بسیاری نیز هستند که مخصوصاً جهت کمک به تلفظ شما طراحی شده اند. فیلم‌های ویدئویی یوتیوب مانند این‌ها  با یک معلم به نام پسر انگلیسی، کلماتی که معمولاً اشتباه تلفظ می‌شوند و سخت هستند را برجسته می‌کنند ،و به شما می‌آموزند که چگونه اشتباهاتتان را رفع کنید.

۲- واقعاً با دقت به خود گوش کنید
شنیدن تفاوت‌های کوچک در لهجه‌های گویشوران بومی یک مسأله است، اما کپی کردن این‌ها در صحبت خودتان سخت‌تر است! روشی فوق‌العاده برای انجام این کار این است که صحبت خود را به انگلیسی ضبط کنید و دوباره آن را پخش کنید. کدام لغات هنوز طوری به نظر می‌رسند که گویی شما آن‌ها را به لهجه‌ی بومی خود می گویید؟ آیا می‌توانید مشخص کنید که دقیقاً چه چیز تلفظ است که کاملاً درست به نظر نمی‌رسد؟

۳- به استرسها و آهنگ کلام توجه کنید

به عنوان قانونی کلّی باید گفت که استرس اکثر لغات انگلیسی بر روی بخش دوم و آخر است، پس اگر قصد دارید لغتی جدید یاد بگیرید، معمولاً بی‌خطر است که آن را امتحان کنید.

با اینحال، همه‌ی لغات انگلیسی از یک الگو پیروی نمی‌کنند و معنای کلمات انگلیسی معمولاً بسته به اینکه استرس روی چه بخشی است، تغییر می‌کند.

برای مثال لغت present را در نظر بگیرید. وقتی آن را PREsent تلفظ کنید، یا به معنای هدیه است (I brought you a present for your birthday) یا کسی/ چیزی که در اتاق حاضر است (برای مثال She was present at the meeting). وقتی آن را preSENT تلفظ کنید به فعل تبدیل می‌شود، به معنای نشان دادن یا دادن چیزی به کسی (I would like to present my new painting). واقعاً مهم است که برای درست به نظر رسیدن، آن را صحیح تلفظ کنید.