۴ راه ۵ دقیقه ای برای آموزش زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما ۴ راه ۵ دقیقه ای برای آموزش زبان پیشنهاد می دهد که شما سریعتر انگلیسی را به ذهن بسپارید.

4 راه 5 دقیقه ای برای آموزش زبان
4 راه ۵ دقیقه ای برای آموزش زبان

پس به ۴ راه ۵ دقیقه ای برای آموزش زبان توجه کنید

۱- به یک آهنگ گوش کرده و تلاش به حفظ متن شعر آن کنید

به یک آهنگ در زبان مقصد خود گوش کنید و تلاش نمایید شعر آن را به خاطر بسپارید- روشی خیلی خوب برای به خاطر سپاری چند باهم‌گذاری قشنگ در ذهنتان است. به علاوه، آهنگ خواند باحال است، نه؟

وقتی کارتان تمام شد، عباراتی را که به تازگی از اشعار یاد گرفته‌اید به دفترچه یا برنامه‌ی Evernote خود اضافه کنید.

۲- ویدئوهای یوتیوب را تماشا کنید

اگر هنوز هیچ کانالی را در زبان مقصد خود انتخاب نکرده‌اید، از پنج دقیقه‌ی بعدی خود برای انجام یکسری تحقیقات استفاده کنید. تمام کاری که برای محبوب‌ترین زبان‌ها می‌توانید انجام دهید، گوگل کردن بهترین کانال‌ها برای یادگیری زبان x یا بهترین کانال‌ها در زبان x است. لازم نیست که کانال‌هایی مخصوص یادگیری زبان‌ها باشند. می‌توانند صرفاً کانال‌هایی باشند که توسط افرادی که زبان مورد یادگیری شما را تکلم می‌کنند، اداره می‌شوند.

وقتی تحقیق خود را انجام داده و یکسری کانال‌ها را انتخاب کردید، از دوره‌ی پنج‌دقیقه‌ایِ بعدی که می‌آید برای تماشای یک ویدئوی کوتا استفاده کنید. اگر وقت اضافی آوردید، محتوای ویدئو را با لغات خود خلاصه کنید- آن را بلند بگویید!

۳- در مکالمه‌‌ای در فیسبوک دخیل شوید

به سراغ گروه فیسبوک مورد علاقه‌ی خود بروید که در آن افراد از زبان نقصد شما استفاده می‌کنند. نظرات اخیر را بخوانید و دخیل شوید!

۴- آن‌چه را که امروز انجام دادید یادداشت کنید

شرح حال‌نویسی راهی فوق‌العاده برای تمرین مهارتهای زبانی شماست. می‌توانید آن را ساده نگه دارید و صرفاً سه چیز را ضبط کنید که شما را در آن روز خوشحال کرده‌اند، و سه چیزی که مایل هستید در روز بعد بیشتر انجام دهید.

من از Motivation Journal برای انجام این کار استفاده می‌کنم و مایلم ورودی‌های خود را بسته به حس و حالم به زبان‌های مختلف ضبط کنم!

بنابراین مطمئن شوید که از راه‌هایی که برای تمرین انگلیسی شما فراهم کردیم، استفاده خواهید کرد.