۵ اشتباه کوچک و بد در زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برخی از اشتباهات را بسیار خجالت آور می داند. اگر شما هم نمی خواهید در گیر این ۵ اشتباه کوچک و بد در زبان انگلیسی نشوید می توانید این متن را تا انتها بخوانید.

5 اشتباه کوچک و بد در زبان انگلیسی
5 اشتباه کوچک و بد در زبان انگلیسی

لیستی از ۵ اشتباه کوچک و بد در زبان انگلیسی

وقتی در حال یادگیری زبان هستید، اشتباه کردن هم همراه شما است و این ایرادی ندارد- حتی گویشوران انگلیسی زبان بومی هم این اشتباهات را می کنند! وقتی صحبت از رایتینگ در انگلیسی می شود، گرامر به خصوص مهم است چون بسیاری از لغات انگلیسی صدای مشابه اما کاربردها و معانی بسیار متفاوتی دارند. به این دلیل است که ما لیستی از پنج اشتباه رایج را آماده کردیم که موقع نوشتن به زبان انگلیسی از آن ها اجتناب کنید…

Who در مقابل Whom

وقتی می‌خواهید متوجه یک جمله شوید، ممکن است بپرسید که از Who یا Whom استفاده کنید با خیر؟ برای اینکه بتوانید این را به خود جواب دهید، فقط کلمه را با بک ضمیر عوض کنید. اگر در حالت عادی از he,she, we یا they استفاده می‌کنید پش who مناسب است. وقتی them, us, her یا him بهتر به نظر می‌رسد، Whom بهترین گزینه است.

May در مقابل might

اگر شما سعی دارید بگویید که چیزی می‌تواند اتفاق بیفتد، آن وقت احتمالاً از may یا might در جمله استفاده می‌کنید. اما چه زمانی might جواب درست است؟ روش ساده‌تر انتخاب بین این دو لغت این است که از خود بپرسید آیا اتفاقی که شما از آن صحبت می‌کنید یک احتمال است یا بسیار غیرمحتمل. در حالت اول از may استفاده می شود، در حالی که اگر عدم اطمینان زیادی وجود داشته باشد، might انتخاب مناسب خواهد بود‌.

It’s در مقابل its

با اینکه یک اپوستروف اغلب اوقات مالکیت را نشان می‌دهد، در مورد It’s این قضیه درست نمی‌باشد. شما باید از It’s فقط به عنوان فرم کوتاه شده‌ی it is استفاده کنید و نه حالت ملکی. برای مثال شما خواهید نوشت: “It’s getting cold outside,” اما “My phone has its own alarm.”

Which در مقابل That

وقتی شما اطلاعاتی را به گفته‌ای که به جمله مرتبط نیست اضافه کنید، از which استفاده می‌کنید. با این حال، اگر آن اطلاعات باید باشد تا توضیح دهد که شما سعی دارید چه بگویید، that مناسب است.

Then در مقابل Than

اگرچه این دو لغت مشابه به نظر می‌آیند، باید در موقعیت‌های مختلفی استفاده شوند. هرموقع شما درباره‌ی زمان صحبت می‌کنید، then درست است. Than موقعی استفاده می شود که شما درباره ی مقایسه کردن صحبت می کنید.