۴ نکته که چگونه مکالمه انگلیسی خود را بهبود بخشید؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد 4 نکته که چگونه مکالمه انگلیسی خود را بهبود بخشید؟ را مورد اشاره قرار می دهد. اگر مکالمه زبان شما چندان تعریف ندارد حتما این راهکارها را در برنامه خود قرارا دهید.

4 نکته که چگونه مکالمه انگلیسی خود را بهبود بخشید؟
4 نکته که چگونه مکالمه انگلیسی خود را بهبود بخشید؟

اما ۴ نکته که چگونه مکالمه انگلیسی خود را بهبود بخشید؟

  1. صحبت کنید، صحبت کنید، صحبت کنید

اجازه دهید با گفتن این جمله شروع کنیم که هیچ قرص معجزه‌گری برای بهتر صحبت کردن وجود ندارد. اگر بود خیلی راحت میشد، درسته؟ اساساً، بهترین راه برای صحبت کردن بهتر، صحبت کردن است! به خودتان قول دهید اغلب تمرین کنید و تا جاییکه ممکن است با افراد مختلف تمرین کنید. آیا در خارج از کشور زندگی می کنید یا درس می‌خوانید؟ از هزاران فرد بومی در جامعه‌ی اطراف خود استفاده کنید، مانند دوستان‌تان، خانواده‌های آن‌ها، همکاران‌تان، همکلاسی‌ها و غیره.

  1. به مکالمه‌هایتان فکر کنید

پس از پایان مکالمه‌تان، لحظه‌ای فکر کنید. چطور بود؟ فکر می‌کنید چقدر متوجه شدید؟ چقدر با آن موضوع احساس راحتی می‌کردید؟ آیا با لغت نامعلومی مواجه شدید؟ فقط اینگونه فکر کردن در مورد مکالمه‌تان باعث افزایش اعتماد به نفس شما در مکالمه‌ی بعدی‌تان می‌شود ( و به شما هدف برای کار کردن می‌دهد، به عنوان مثال کار روی لغاتی که متوجه نشده‌اید)

  1. گوش کنید و بخوانید

شما به لغات برای صحبت کردن نیاز دارید، درسته؟ زمان کلاس بهترین زمان برای یاد گرفتن لغت است، ولی راه‌های دیگری برای افزایش دایره‌ی لغات‌تان وجود دارد: تماشای فیلم، گوش کردن موزیک، رادیو و رسانه‌ها، خواندن کتاب، مجلات و سایت‌ها. هنگام گوش دادن و خواندن، عبارات جدید و جالب، اصطلاحات عامیانه و مترادف‌ها را پیدا کنید و این موارد جدید را یادداشت کنید و معنی هرکدام را که بلد نیستید، پیدا کنید. همه این کارها باعث می شوند تا دفعه بعد که تمرین می‌کنید “حرف” بیشتری برای گفتن داشته باشید.

۴٫ صدایتان را ضبط کنید

ما می‌دانیم- قطعاً می‌دانیم- اکثر مردم علاقه‌ای ندارند صدای ضبط شده خود را بشنوند- ولی این کار واقعاً روش خیلی مفیدی برای بهبود صحبت کردن شما می‌باشد! شنیدن صدای ضبط شده‌ی‌تان چیزهایی را به شما نشان می‌دهد که شاید نمی‌دانستید ( ممکن است وقتی عصبی هستید سریع صحبت می کنید، ” s ” مالکیت را نگویید یا مِن‌مِن کنید). از طرف دیگر، ممکن است تعجب کنید و خوشحال شوید که بشنوید صحبت کردن‌تان خیلی بهتر از چیزی است که تصور می‌کردید