چگونه از عهده‌‌ی آزمون‌های زبان انگیسی بر‌آییم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما نشان می دهد که چگونه از عهده‌‌ی آزمون‌های زبان انگیسی بر‌آییم ؟ اگر قصد شرکت در آیلتس ، تافل ، PTE و یا هر آزمون دیگری دارید حتما تا انتها این متن رابخوانید.

چگونه از عهده‌‌ی آزمون‌های زبان انگیسی بر‌آییم
چگونه از عهده‌‌ی آزمون‌های زبان انگیسی بر‌آییم

اما چگونه از عهده‌‌ی آزمون‌های زبان انگیسی بر‌آییم ؟

۱) برنامه ریزی کنید

برنامه‌ریزی برای همه چیز ضروری است! به منظور پیگیری تمام آزمون‌ها و تمام موضوعات مختلفی که برای آن مطالعه می‌کنید ، اطمینان حاصل کنید که به دقت برای مطالعات خود برنامه‌ریزی کرده‌اید. زمانی را به برنامه‌ی شخصی خودتان با یک خط‌مشی روشن از آنچه در نظر دارید مطالعه کنید را اختصاص دهید. زمان بیشتری را به کلاس‌هایی که بسیار چالش برانگیز می‌دانید تخصیص دهید و مطمئن شوید که برخی زنگ تفریح‌ها را به منظور حفظ انگیزه‌ی شخصی برنامه‌ریزی کرده‌اید.

۲) عجله نکنید

هنگامی که کتاب‌ها یا دادداشت‌ها را مطالعه می‌کنید نیز استراحت دادن مهم است- شما به زمانی جهت تجزیه وتحلیل اطلاعات جدید نیاز دارید. بهترین اوقات فراغت را بوسیله اجتناب از صرف زمان زیاد برای تماشای تلویزیون یا در شبکه‌های اجتماعی برای خود فراهم کنید. در عوض زمان خود را صرف خوابیدن، خوردن غذا‌های سالم و ورزش کردن کنید.

۳) زمان خود را مدیریت کنید

زمانی که برای آزمون‌تان مطالعه می‌کنید باید اطمینان حاصل کنید که از زمانتان عاقلانه استفاده کرده‌اید. راه حل آن متمرکز شدن و سازمان یافتگی است. دقایق اول را به خواندن تمام سوالات و برنامه‌ریزی برای پاسخ دادن به آن‌ها به ترتیب نمائید. بلافاصله شروع به نوشتن نکنید. برای اینکه در ابتدا اعتماد به نفستان افزایش یابد، با سولاتی که برایتان راحت‌ترند شروع کنید؛ پس از یک شروع خوب ادامه دادن سؤالات سخت‌تر بسیار آسانتر است.

۴) به یاد داشته باشید که بخوابید

لازم است خوب بخوابید تا بتوانید موارد بیشتری را پردازش کنید. دیر به رختخواب نروید، خصوصاً در شب قبل از امتحان. مطمئن شوید که زیاد نخوابیده‌اید یا خواب نیمروزی طولانی نداشته‌اید زیرا می‌تواند مضرّ باشد و باعث شود که احساس خستگی بیشتری نمائید.

۵) ورزش کردن را به خاطر داشته باشید

تحقیقات نشان می‌دهند که ارتباطی میان ورزش کردن و موفقیت علمی وجود دارد. زمانی که ورزش‌های مربوط به قلب مانند دویدن ، شنا ، دوچرخه سواری و غیره را انجام می‌دهید.