۴ گام برای اینکه در مکالمه‌ی اسپانیایی روان شوید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد 4 گام برای اینکه در مکالمه‌ی اسپانیایی روان شوید را برایتان معرفی می کند.  این متن می تواند برایتان بسیار مفید باشد.

4 گام برای اینکه در مکالمه‌ی اسپانیایی روان شوید
4 گام برای اینکه در مکالمه‌ی اسپانیایی روان شوید

گام ۱: علاقه‌ی واقعی خود را برای روان صحبت کردن در اسپانیایی پیدا کنید.

یادگیری روان صحبت کردن در زبان اسپانیایی می‌تواند خیلی راحت‌تر از آن چیزی باشد که یک معلم اسپانیایی اصلاً قبول کند.

حتی این طور هم باشد، باز هم مواقعی وجود دارند که یک کشمکش به حساب می آید. شما فقط موقعی موفق می‌شوید که دلیل خوبی برای یادگیری اسپانیایی داشته باشید. من دوست دارم نامش را علاقه‌ی شدید شما بگذارم.

دلیل هر شخص برای یادگیری اسپانیایی متفاوت است. برای من این بود که خود را متعهد می‌دیدم تا ثابت کنم که برایم  ‘مقدر’ نشده است که در یادگیری زبان‌ها بد باشم. من مشتاق اثبات یک نکته بودم و این که نشان دهم استقامت و سخت کوشی چه چیزهایی را به انجام می‌رساند.

گام ۲: کتاب عبارات اسپانیایی خود را بسازید

بیشتر کتب عبارات اسپانیایی صدها یا هزاران لغت و عبارت را برای شما مهیا می‌کند. احتمالات این هستند که حداقل ۷۰% آن‌ها برای شما مفید نیستند.

شما می‌توانید با ایجاد کتاب عبارت اسپانیایی و لیست لغات شخصی خود از این قسر در بروید. این‌ها لغات و اصطلاحاتی هستند که شما همیشه استفاده خواهید کرد. تمرکز روی این‌ها سریع ترین راه برای روان شدن در مکالمه است.

گام ۳: رابط های مربوط به مکالمه ی اسپانیایی را یاد بگیرید

گویشورانی که اسپانیایی را روان صحبت می کنند مثل کتاب حرف نمی‌زنند. اگر شما سعی کنید که مشابه حالت نوشتاری صحبت کنید، در نهایت حرف زدنتان مثل یک آدم آهنی می‌شود.

اسپانیایی گفتاری عناصری دارد که به شما اجازه می‌دهد ایده‌ها و عبارات را به هم ربط دهید، یا وقتی سرعت حرف زدنتان با فکر کردنتان یکی می‌شود (یا برعکس) به مکالمه فضا اضافه کنید. من نامشان را ‘رابط‌های مکالمه‌ای’ می‌گذارم و این‌ها یکی از کلیدهای ‘روان‌تر’ صحبت کردن در اسپانیایی است.

گام ۴: با گویشوران بومی اسپانیایی گپ بزنید

این جایی است که شما به واقع در آن با سرعت پیشرفت خواهید کرد. برای رسیدن به مکالمه ای روان، بهترین کار این است که در دوره ای روزانه اسپانیایی صحبت کنید. هدف شما این است که هر چه قدر، هر موقع و هر کجا که می توانید از زبان استفاده کنید.

مکان را نباید بهانه کرد