۴ تکنیک برای آموزش زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۴ تکنیک برای آموزش زبان و توضیحاتی از نحوه دستیابی به این رازهای طلایی می پردازد. آموزش زبان بیشتر از اینکه یک علم باشد یک هنر است. باید بتوانید هنر لذت بردن از یادگیری زبان را به دست بیاورید. پس با ما همراه باشید.

4 تکنیک برای آموزش زبان
4 تکنیک برای آموزش زبان

به ۴ تکنیک برای آموزش زبان توجه کنید:

دلیل یادگیری خود را بدانید

این احتمالاً برای شما کاملاً واضح است، اما اگر دلیل واقعاً خوبی برای یادگیری یک زبان جدید نداشته باشید، نمی توانید برای مدتی طولانی با انگیزه بمانید. برای مثال، اگر شما می خواهید کسی را با یادگیری زبان دوم تحت تاثیر قرار دهید، آن وقت این دلیل واقعاً خوبی برای یادگیری یک زبان جدید نیست. با این حال، شما هر دلیلی که دارید، مهم است تا به تصمیم خود برای یادگیری یک زبان جدید متعهد شوید.

با خود صحبت کنید

شما می توانید با خود به زبانی صحبت کنید که در حال حاضر دارید آن را یاد می گیرید! این احتمالاً عجیب به نظر می رسد، اما هیچ چیز اشکالی در این مورد وجود ندارد. این عبارات و لغات جدید را در مغز شما تازه نگه می دارد‌. به علاوه، هر وقت شما با شخص دیگری در زبان دوم صحبت کنید، اعتماد به نفستان را تقویت می کند.

یک دوست یادگیری زبانی داشته باشید

این یعنی شخصی را همراه خود داشته باشید تا زبان را با او بیاموزید. این انگیزه ای اضافی را برای یادگیری یک زبان دوم به شما می دهد. به علاوه، شریک زبانی شما گاهی تشویقتان می کند، همان طور که شما این کار را با او خواهید کرد.

و، اگر او از شما بهتر شود، احتمالاً حسادت می کنید و تلاش می کنید تا بهتر از او عمل کنید یا برعکس. برای این، می توانید از خواهر یا برادر خود بخواهید تا شما را در ماجراجوییِ یادگیری زبان همراهی کند. یا این که می شود هر شخص دیگری هم این کار را انجام دهد، مانند دوست شما، فامیل و غیره.

آن را مرتبط سازید

وقتی شما از اول به زبان مقصد صحبت کنید، شانس های بیش تری برای یادگیری زبان در روشی بهتر خواهید داشت. به علاوه، شما در کتاب های دوره ی زبانی خود گم نخواهید شد. این باعث می شود تا تمرین یادگیریِ زبانتان به شما مرتبط باشد. از همه ی این ها گذشته، اگر شما از زبانی که می آموزید، استفاده نکنید، آن گاه یادگیری اش هیچ فایده ای ندارد.