۴ تکنیک برای بالا بردن نمره listening آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد 4 تکنیک برای بالا بردن نمره listening آیلتس را مورد بررسی قرار می دهد که می تواند بسیار مفید باشد. اگر شما هم قصد شرکت در آیلتس را دارید پس این متن را بخوانید.

4 تکنیک برای بالا بردن نمره listening آیلتس
4 تکنیک برای بالا بردن نمره listening آیلتس

به این ۴ تکنیک برای بالا بردن نمره listening آیلتس توجه کنید:

۱- موضوع را پیشبینی کنید

اگر خوب می‌دانید که انتظار چه چیزی را باید داشته باشید، این باعث بسیار آسان‌تر شدنِ آزمون برای شما می‌شود. به محض اینکه اجازه یافتید برگه‌ی امتحان خود را باز کنید، شروع به خواندن اجمالی متن کنید تا موضوع اصلی پرسش‌ها را متوجه شوید. وقتی موضوع و متن پرسش ها را بدانید، با اضطراب به مراتب کمتری به تشخیص صحبت‌های گوینده خواهید پرداخت!

۲- در زیر عبارات کلیدی خط بکشید

همزمان که پرسش‌ها را می‌خوانید، در زیر مهمترین لغات و عبارات خط بکشید. پرسش‌ها احتمالاً تغییر خواهند کرد ولی به احتمال خیلی زیاد، برخی از این کلمات و یا لغاتی که معنایی مشابه دارند در محتوای صوتی، ظاهر شوند. اگر گوشتان به آن‌ها باشد، این به عنوان سیگنالی برایتان خواهد بود که پاسخ سؤالتان در حال ظاهر شدن هست!

۳- چیزی را خالی رها نکنید

در این امتحان نمره‌ی منفی نخواهید گرفت، پس حتی اگر مطمئن هم نیستید، حدس بزنید! البته بهتر اینست که حدس‌هایی هوشمندانه بزنید، که به این معناست که به سؤال نگاه کرده و پاسخی منطقی مطرح کنید. اما حتی اگر هیچ ایده‌ای هم ندارید، جوابی را برایش بنویسید. چیزی که از دست نمی‌دهید.

۴- روی برگهی سؤالات خطخطی کنید، نه روی برگهی پاسخنامه

با اینکه بهترین کار، نوشتن یک جواب است اما باید مطمئن باشید که امتحان‌گیرنده آنچه را می‌گویید درک کرده و متوجه پاسخ‌تان بشود. اگر بیش از حد بر روی پاسخنامه یادداشت کرده و خط‌خطی کنید ممکن است باعث سخت‌تر شدن تصحیح مناسب برگه‌ی خود برای آن‌ها شوید. در عوض همه‌ی یادداشت‌ها، خط‌خطی‌ها و تلاش‌های اولیه‌ی خود را بر روی برگه‌ی آزمون انجام داده و صرفاً پاسخ نهایی را بر روی پاسخنامه کپی کنید.