۴ راه برای مطمئن شدن از روند آموزش زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۴ راه برای مطمئن شدن از روند آموزش زبان اشاره می کند که می توانید از آنها برای track مردن روند یادگیری زبان خو استفاده کنید.

۴ راه برای مطمئن شدن از روند آموزش زبان

4 راه برای مطمئن شدن از روند آموزش زبان
4 راه برای مطمئن شدن از روند آموزش زبان

۱- یک لیست از لغاتی که می­دانید نگه دارید.
اگر شما تازه شروع به یادگیری یک ‌زبان کرده­ اید، تلاش کنید تا یک لیست از تمام لغاتی که یاد گرفته­ اید داشته باشید. به محض این که مطمئن شدید لغت و معنایش را می ‌دانید و در به یاد آوردنش مشکلی ندارید، آن لغت را به لیست خود وارد کنید. داشتن یک لیست از لغاتی که می دانید، می‌تواند با نشان دادن این موضوع به شما که چیزی را تا چه حد از قبل می دانید انگیزه دهنده باشد. به علاوه، شما با تماشای طولانی شدن لیست خود، احتمالاً حتی چند لغت اضافی هم به ذهن می سپارید.

۲- وقتی به زبان مقصد صحبت می کنید صدای خود را ضبط کنید.
در طول فرایند یادگیری، صدای خود را با فواصل منظم ضبط کنید. شما می­توانید از ضبط صوتی یا ویدئویی استفاده کنید – هر کدام را که راحت­تر هستید انجام دهید.
این جلسات ضبط نباید با فاصله­ ی خیلی نزدیک به هم انجام شوند، در غیر این صورت فرایند به نظر بی­ اهمیت جلوه می­کند، که به طور مسلم این طور نیست. هدفتان این باشد که هر ۴-۸ ماه یک دفعه ضبط کنید.
اگر شما بخواهید بفهمید که در مورد لغات تا چه حد پیشرفت داشته­اید احتمالاً صحبت درباره­ی موضوع مشابه ی را انتخاب می­کنید، اما گفتگو درباره­ ی هر موضوعی همچنان به شما کمک می­کند تا پیشرفت قابل توجهی داشته باشید.

۳- بنویسید (و نوشته­ ی خود را بخوانید).
تلاش کنید اغلب بنویسید. این کار نه تنها تمرینی خوب است، بلکه برای مشاهده­ ی پیشرفت خودتان هم روشی راحت است.
شما می­توانید درباره ­ی هر موضوعی که می­خواهید بنویسید، اما محتوای مجلات به طور مخصوصی کمک کننده هستند چون زندگی خودتان منابع بی­ انتهایی را برای نوشتن روزانه فراهم می­کند.
یکی از روش­ها این است که کار خود را تصحیح نشده باقی بگذارید تا بتوانید در تاریخی بعد به آن رجوع کنید و اشتباهات خود را متوجه شوید.

۴- لیست­های مربوط به لغات درست کنید، آن­ها را مطالعه کنید و به آن­ها رجوع کنید.
لیست­ های لغات یکی از بهترین ابزارها برای دنبال کردن پیشرفت خود است.
هر دفعه از یک لیست برای یادگیری استفاده کنید، و به محض این که ‌شما فکر کردید تمام لغات لیست خود را می­دانید، به مدت چند هفته آن را کنار بگذارید. سپس، به همان لیست رجوع کنید. چک کنید که آیا شما می­توانید بر مبنای ترجمه­ ی انگلیسی معنای هر لغت را بفهمید یا نه.