۴ راه برای آموزش کلمات زبان چینی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای زبان آموزان به ۴ راه برای آموزش کلمات زبان چینی اشاره می کند که برای به ذهن سپردن کلمات چینی از ساده تا پیشرفته بسیار مفید هستند. چس با ما همراه باشید.

4 راه برای آموزش کلمات زبان چینی
4 راه برای آموزش کلمات زبان چینی

به ۴ راه برای آموزش کلمات زبان چینی توجه کنید:

از درخت واژگان چینی استفاده کنید

درخت واژگان یک شیوه ی جالب جهت افزایش واژگان چینی شماست. آسانترین روش جهت استفاده از آن شروع با موضوعی است که برای‌تان جالب است. برای مثال اگر عاشق ورزش هستید می توانید ورزش را به‌عنوان موضوع انتخاب کنید.

موضوع اصلی را ( که در مورد بالا ورزشها هستند) وسط یک برگه یادداشت کنید. سپس  از موضوع اصلی چند شاخه بکشید و به هر شاخه یک عنوان مناسب بدهید. اگر می خواهید از کلمه ای که تا به حال آن را نیاموخته‌اید استفاده کنید، آن را در دیکشنری چک کنید.

از فلش کارت‌ها استفاده کنید

فلش کارتها روش زیرکانه ی دیگری برای افزایش دایره ی لغات چینی هستند. شما باید سعی کنید فلش کارت‌های خودتان را درست کنید. این کار موجب پذیرندگی بیشتر شما و احتمالاً یادگیری بهتر کلمات می شود.

با این حال اگر زمان کافی برای درست کردن فلش کارتهای خودتان ندارید، آنها را خریداری نمائید. استفاده از فلش‌کارت‌های خریداری شده  چندین بار بهتر از استفاده ی همه ی آنها با هم است.

خواندن متون نوشته شده به زبان چینی با صدای بلند

علاوه بر پردازش لغات چینی، مهم است که حافظه ی شنیداریتان با آن آشنایی پیدا کند و شروع به یاد آوری اصواتی که آنها تولید می کنند نمائید. شما می توانید بوسیله ی بلند خواندن لغات چینی به آن دست یابید. هر روز خود را صرف خواندن روزنامه ها، مجلات و کتابهای چینی نمائید. این کار به شما کمک می کند که بفهمید چگونه کلمات در محتوی های متفاوت به شیوه ی گوناگون بکار می روند. با این روش شما کلمات جدیدی نیز یاد می گیرید.

فیلم های چینی تماشا کنید

آیا شما خیلی به تماشای فیلم علاقه دارید؟ از فعالیت مورد علاقه ی خود لذت ببرید و زبان چینی را یاد بگیرید. شما مطمئناً زبان چینی را در زمان تماشای فیلم یاد می گیرید. همچنین یاد می گیرید جملاتی که از نظر گرامری درست هستند را بسازید، در کنار آن گویش های متفاوتی که به بهتر شدن لهجه تان کمک می کنند را انتخاب کنید.

در نهایت، به خاطر داشته باشید، در حالیکه این راهنمایی ها به بهبود واژگان چینی تان کمک می کنند بیشتر بستگی به تمرین‌تان دارد. اگر بطور جدی می خواهید زبان چینی را بیاموزید، باید آن را یک نکته برای یادگیری تعدادی لغت در هر روز نمائید.