چگونه کاراکترهای چینی را به طرزی ساده و کارآمد بیاموزیم؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد می داند بسیاری از زبان آموزان چینی مشکل اصلی شان را یادگیری کاراکترها می دانند . اما چگونه کاراکترهای چینی را به طرزی ساده و کارآمد بیاموزیم؟ امروز راه هایی را برای این کار به شما نشان می دهیم. پس با ما همراه باشید.

چگونه کاراکترهای چینی را به طرزی ساده و کارآمد بیاموزیم؟
چگونه کاراکترهای چینی را به طرزی ساده و کارآمد بیاموزیم؟

پس چگونه کاراکترهای چینی را به طرزی ساده و کارآمد بیاموزیم؟

اگر در کشوری زندگی می کنید که در آن انگلیسی به عنوان زبان اول یا دوم صحبت می‌شود، برای‌تان ساده نخواهد بود که زبان چینی را یاد بگیرید. دلیلش این است که کاراکترها و نوع حروف این زبان کاملاً با زبان انگلیسی فرق دارد. زبان چینی متداول بیش از سه هزار کاراکتر را شامل می‌شود و برای همین می‌بینید که یادگیری اش کاری ساده و آسان نیست.

تکرار کاراکترها

این کار نقشی مهم و قابل توجه در یادگیری زبان دارد چون شما با تکرار کاراکتر قادر خواهید بود آن را به درستی حفظ کرده و به سادگی فراموشش نکنید. آن را در دفترچه‌ی خود یادداشت کنید تا بتوانید کارکترها را در حین حرکت نیز در ذهن خود مرور کنید. در زمان آزاد خود تلاش کنید این کاراکترها را با صدای بلند بگویید. اما توجه داشته باشید که باید تلفظ درست را بیان کنید.

تصور کردن کاراکترها

یک کار دیگر برای یادگیری کارکترهای چینی این است که آن‌ها را تصور کنید. این خیلی به شما کمک می‌کند چرا که تصور کردن یک کاراکتر نیاز به همراه داشتن دفترچه و قلم ندارد. در ذهن خود به این تصویر سازی ادامه دهید تا به شما در یادگیری سریع این زبان کمک کند. شما با تصویرسازی مداوم قادر به حفظ کردن آن‌ها تا باقی عمر خود خواهید بود.

از آن در جمله ی خود استفاده کنید

همزمان که در فرآیند یادگیری چینی هستید باید بدانید که می بایست همیشه کارکترها را در جملات خود به هنگام صحبت با گویشوران بومی به کار ببرید. از نظر هیچکس ایرادی ندارد که شما در حال یادگیری زبانی هستید و در واقع آن‌ها به شما در درک آسان زبان کمک می‌کنند. تمام آن‌چه باید بدانید این است که از آن به درستی استفاده کنید. شما با صحبت کردن قادر به توسعه ی مهارت های خود خواهید بود و می‌توانید هرگونه اشتباهی را تشخیص دهید.