۵ اشتباه متدوال در یادگیری زبان چینی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده انواع کلاس های زبان چینی برای زبان آموزان با شریاط مختلف است. ما زبان آموزان زیادی را دیده ایم که بسیاری از آنها در مسیر یادگیری اشتباهات زیادی انجام می دهند. ما به ۵ اشتباه متدوال در یادگیری زبان چینی اشاره می کنیم که می توانید به آنها توجه کنید.

5 اشتباه متدوال در یادگیری زبان چینی
5 اشتباه متدوال در یادگیری زبان چینی

اما ۵ اشتباه متدوال در یادگیری زبان چینی را ببینید:

۱- فقدان زمان

همیشه برای مطالعه ی دروس خود وقت داشته باشید. اگر یک مدل برای شما فراهم شده است، به اندازه ی کافی مسئولیت پذیر باشید تا آن را بیرون از جلسه ی خود مطالعه کنید. تمرین های موجود در دست برگِ خود را انتخاب کرده و به طور مرتب به آن ها جواب دهید. به محض این که شما در واقع برای خواندن وقت نگذارید، خواندن این دروس از همان ابتدا بی فایده است.

۲- وابستگی

آیا شما همیشه باید به تعلیم دهنده یا معلم خصوصی خود اتکا کنید؟ وابستگی فقط شما را پایین می کشد و از موفقیتِ به موقع باز می دارد. منتظر معلم خود نباشید تا به شما بگوید که مطالعه کنید یا یادتان بیندازد تا تمرین کنید. شما به عنوان یک زبان آموز بزرگسال باید در مطالعه ی دروستان به اندازه ی کافی مسئولیت پذیر باشید. شروع کنید و به دنبال منابع دیگر یا منابع یادگیری باشید که مکمل آن چیزی باشد که از قبل در اختیار داشتید.

۳- عجول بودن

شما نمی توانید زبان چینی را یک شبه یاد بگیرید. شما در مسیر تبدیل شدن به یک گویشور سلیس چینی با سختی هایی روبه رو می شوید. فقط زمان بگذارید و در آخر به مقصد می رسید. به یاد داشته باشید که صبر مزیت است و چیزی است که باید آن را به عنوان یک زبان آموز داشته باشید.

۴- فقدان قرارگیری در معرض زبان

اینکه فقط روی مطالب خود برای یادگیری تکیه کنید، به شما در فهم آسان و سریع چینی کمک نخواهد کرد. باید خود را در معرض زبان واقعی قرار دهید. برای مثال گوش دادن به صحبت‌های دیگران در مکالماتشان می‌تواند به شما تکیه‌ی کلام، تلفظ و بیان مناسب را آموزش دهد. این‌ها چیزهایی هستند که شما نمی‌توانید صرفاً از خواندن درس‌هایی که برای‌تان تأمین شده یاد بگیرید. یک فیلم چینی تماشا کنید، دوستان چینی بیابید، یا حتی جشن‌هایی مانند بزم سال نو چینی را تماشا کنید. این شما را در معرض زبان و فرهنگ چینی نیز قرار می‌دهد.

۵- عادات بد مطالعاتی

عادات بد مطالعاتی می‌توانند شانس شما برای یادگیری موفق آمیز زبان چینی را از بین ببرند. یک مثال خوب به تعویق انداختن و بهانه‌تراشی برای شرکن نکردن در کلاس‌ها است. به علاوه، کار نکردن روی تکالیف محول شده نشان می‌دهد که علاقه مند یا مشتاق به یادگیری چینی نیستید. دست از این عادات بد مطالعاتی بر دارید و مسئولیت‌پذیر تر باشید تا بتوانید به موقع تمام کنید.