ایده های جالب برای آموزش زبان چینی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد کلاس های مختلف زبان چینی را برای شما برگزار می کند. اما بیایید راه های دیگر هم امتحان کنیم و به ایده های جالب برای آموزش زبان چینی اشاره کنیم. پس با ما همراه باشید.

ایده های جالب برای آموزش زبان چینی
ایده های جالب برای آموزش زبان چینی

به ایده های جالب برای آموزش زبان چینی توجه کنید:

با دوستان یاد بگیرید

وقتی یادگیری را با دوستان انجام دهید، جالب می‌شود. پیش از آنکه برای دروس چینی ثبت‌نام کنید، دوستان‌تان را دعوت کنید تا با شما ثبت‌نام کنند. این به مراتب بهتر از تنهایی انجام دادنش است. شما می‌توانید در کلاس ها طی روزهای آخر هفته یا پس از ساعتهای کاری با هم شرکت کنید. می‌توانید درس‌هایی را که گرفتید با هم تمرین کنید. برای مثال می‌توانید با استفاده از لغاتی که یاد گرفته‌اید صحبت کنید یا به یکدیگر نامه‌هایی به زبان چینی بنویسید.

از ابزارهای یادگیری متنوع استفاده کنید

یکی از دلایلی که برخی خیلی ساده علاقه‌ی‌شان به یادگیری چینی را از دست می‌دهند این است که صرفاً از جزوات یادست‌برگ‌های‌شان استفاده می‌کنند. آن‌ها حتی به خود زحمت نگاه کردن به چیزهای دیگر برای یادگیری را نمی‌دهند تا به آن‌ها در گسترش آموخته‌های‌شان کمک شود. در استفاده از سایر ابزار مانند جدول‌های متقاطع، جستجوهای لغت و موارد زیاد این چنین مبتکرانه عمل کنید.

تا آن‌جا که می‌توانید فیلم تماشا کنید

یک راه جالب دیگر برای یادگیری چینی تماشای فیلم‌ها است. زمانی را از درس‌های خود به تماشای فیلم اختصاص دهید. بهرحال بجای تماشای آخرین فیلم‌های هالیوودی، فیلمی چینی با زیرنویس انگلیسی دانلود کرده یا کرایه کنید. حتی اگر متوجه آنچه از دهان شخصیت‌ها بیرون می‌آید نشوید، زیرنویس‌های انگلیسی می تواند به فهم شما راجع به مطلب مورد صحبت کمک کند. این کار را در خلال آخر هفته‌ها به عنوان یک فعالیت سرگرم کننده انجام دهید.

در رستوران‌های چینی غذا بخورید

گاهی اوقات در یادگیری زبان چینی به کمی الهام نیاز دارید و غذا خوردن در رستورانی چینی یکی از این راه‌های جالب برای یادگیری نه تنها زبان بلکه فرهنگ است. شما می‌توانید با به کار بردن زبان چینی، غذا سفارش دهید، از چوب‌های مخصوص غذا خوردن استفاده کنید و غذاهایی را امتحان کنید که معمولاً در رژیم غذایی خود شامل نمی‌نید. این به شما احتمال تمرین چیزهایی را می‌دهد که تا الان یاد گرفته‌اید و همزمان نوعی تشویق است برای دستاوردهای‌تان در الان.