پنج مشکل رایج با قسمت لیسنینگ تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به پنج مشکل رایج با قسمت لیسنینگ تافل که برای بسیاری از داوطلبین اتفاق می افتد اشاره می کند. پس با ما همراه باشید تا به بهترین نتیجه برسید.

پنج مشکل رایج با قسمت لیسنینگ تافل
پنج مشکل رایج با قسمت لیسنینگ تافل

پنج مشکل رایج با قسمت لیسنینگ تافل

۱- پرت شدن حواس زبان آموزان

تنها مساله ای که شما باید در طی امتحان حواستان به آن باشد صفحه ی کامپیوترتان و کاغذی است که در آن یادداشت می کنید و فقط همین، این تمام آن چیزی است که شما باید رویش تمرکز کنید. هر چیز دیگری در اتاق حواستان را پرت خواهد کرد. چهار اشتباه رایج دیگر وجود دارد که افراد موقع لیسنینگ مرتکب می شوند و من آن ها را در یک دقیقه لیست می کنم، اما فقط می خواهم ساختار قسمت لیسنینگ را فوری به شما یادآوری کنم.

۲- زبان آموزان یادداشت برنمی دارند

یادداشت بردارید. موقعی که شما یادداشت می کنید یعنی کاری برای انجام دارید. یادداشت ها شما را مجبور می کنند تا روی قسمت لیسنینگ تمرکز کنید. وقتی شما کاری برای انجام داشته باشید، در این مورد این کار یادداشت برداری است، احتمالش بیش تر است که حواستان را جمع کنید و بنابراین می توانید کارتان را به خوبی انجام دهید. یکی از با اهمیت ترین چیزهایی که شما باید در طی یک مکالمه یا یک سخن رانی آموزشی به آن گوش کنید ایده ی اصلی است.

۳- زبان آموزان ایده ی اصلی را شناسایی نمی کنند.

شما می توانید انتظار داشته باشید که سوال اول بعد از تقریباً هر متن لیسنینگ، سوال ایده ی اصلی باشد. آن ها خیلی معروف هستند و حداقل در هر متن یکی از این سوال ها وجود دارد. بعد از این که شما گوش کردید و یادداشت برداشتید وقت جواب دادن به سوالات است.

۴- زبان آموزان از سؤالات می گذرند.

برخلاف قسمت ریدینگ، سوالات قسمت لیسنینگ باید به ترتیبی که ارائه شده اند، جواب داده شوند. اگر شما هیچ ایده ای ندارید که جواب چیست، حدس بزنید. اگر شما سوال را بی جواب بگذارید همچنان به عنوان پاسخی غلط تلقی می شود، پس حدس زدن ضرری ندارد.

۵- زبان آموزان مدتی بسیار طولانی را صرف جواب دادن به یک سوال می کنند.

بیش تر از دو دقیقه را صرف جواب دادن به یک سوال نکنید. سوالات را با دقت بخوانید و همان طور که امتحان می دهید جواب هایی را حذف کنید که واضح است غلط هستند، اما زمان خیلی زیادی را صرف جواب به هر سوال نکنید وگرنه در انتها وقت کم می آورید. به جز سوالاتی که ارزش دو امتیاز یا بیش تر را دارند، شما نباید بیش تر از دو دقیقه را برای جواب به هر سوالی اختصاص دهید.

برای شرکت در کلاس های آموزش تافل با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.