پنج مشکل رایج با قسمت اسپیکینگ تافل

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به پنج مشکل رایج با قسمت اسپیکینگ تافل اشاره می کند که بسیاری از زبان اموزان بعد از شرکت در تافل به آنها اشاره کرده اند . پس با ما همراه باشید تا این موارد را بدانید.

پنج مشکل رایج با قسمت اسپیکینگ تافل
پنج مشکل رایج با قسمت اسپیکینگ تافل

اما پنج مشکل رایج با قسمت اسپیکینگ تافل چه مواردی هستند:

  • زبان آموزان تلاش می کنند تا راه میانبری برای موفقیت بیابند.

متاسفانه، در یادگیری زبان، هیچ راه میانبری برای موفقیت وجود ندارد، فقط تمرین متمرکز در طول زمان وجود دارد. موقعی که شما برای قسمت اسپیکینگ تافل آماده می شوید، شناسایی نقاط ضعف و مخصوصاً کار کردنِ روزانه روی پیشرفت آن مهارت های به خصوص برای شما با اهمیت است. احتمال دارد که شما لازم داشته باشید تا دانش جملات شرطی خود را در گرامر ارتقا دهید، یا این که باید ساختاری آموزشی را بیاموزید که از شما انتظار می رود تا جواب خود را حول محور آن سازمان دهی کنید. هر چیزی که باشد، روی پیشرفت آن مهارت به خصوص تمرکز کنید.

مشکل رایج بعدی احتمالاً شما را شگفت زده می کند.

  • زبان آموزان یک متن را حفظ می کنند.

یکی از راه های میانبری که خیلی از زبان آموزان امتحان می کنند حفظ کردن یک متن برای از بر خواندن در روز امتحان است. و در واقع، این لزوماً یک اشتباه نیست. من فکر می کنم این ایده ی خوبی است، به خصوص برای زبان آموزانی که تازه شروع کرده اند، که متنی را حفظ کنند تا برای آماده شدن در امتحان به آن ها کمک کند و با ساختاری که انتظار می رود تا در روز امتحان استفاده کنند بیش تر آشنا شوند. با این حال، اگر زبان آموزان می خواهند تا در قسمت اسپیکینگ امتیازشان بالای ۲۰ شود، در نهایت باید از متن دور شوند و از ایده های خود استفاده کنند. مشکل متون این است که آن ها مثل متن هستند. با یک متن شروع کنید، و سپس، در نهایت، آن را کنار بگذارید.

مشکل بعدی غیر قابل بخشش است.

  • زبان آموزان یادداشت برنمی دارند.

خنده دار است که تعداد کمی از زبان آموزانم یادداشت برمی دارند. بیش تر آن ها احساس می کنند که یادداشت برداشتن تمرکز آن ها را از بین می برد. خب، من تعدادی خبر بد دارم. در کالج، شما باید همزمان به مدت ۹۰ دقیقه گوش کنید و یادداشت بردارید، پس، به آن عادت کنید. واقعاً هیچ راه دیگری برای گفتن آن وجود ندارد، اما شما باید در طی امتحان به یادداشت برداری عادت کنید. این مهارتی است که در طول شغل آموزشی به شما کمک خواهد کرد. برای کمک بیش تر درباره ی چگونگی یادداشت برداری در قسمت اسپیکینگ به TOEFL Resources رجوع کنید.

مشکل بزرگ بعدی که زبان آموزان با آن مواجه می شوند به عادات مطالعه ی آن ها مربوط است.

  • زبان آموزان موقع تمرین صدای خود را ضبط نمی کنند.

شما از صدای خود متنفر هستید. من می دانم. همه از صدای خود متنفر هستند. دفعه ی اولی که من صدای ضبط شده ی خود را شنیدم و آن را دوباره پخش کردم با خودم فکر کردم که، “این غریبه کیست؟” این که شما درباره ی صدای خود چه احساسی دارید، اهمیتی ندارد، آن چه اهمیت دارد این است که ممتحن های تافل شما را بر مبنای صدایتان قضاوت می کنند. باید به این واقعیت عادت کنید که آن چه شما می شنوید آن چیزی نیست که بقیه می شنوند. صدای خود را ضبط کنید، جوابتان را تحلیل کنید، نقاط ضعف خود را شناسایی کرده و درباره ی چگونگی تقویت آن ها برنامه ریزی کنید.

باید به این واقعیت عادت کنید که آن چه شما می شنوید آن چیزی نیست که بقیه می شنوند.

آخرین، و رایج ترین مشکلی که من در زبان آموزان تافل خود یافتم این است…

  • زبان آموزان تلاش می کنند تا همه چیز را یک دفعه حل کنند.

هر کس در سطح متفاوتی از سلیس بودن در انگلیسی خواهد بود. بعضی ها فقط یک یا دو نقطه ضعف دارند که روی آن کار کنند در حالی که بقیه نقاط ضعف زیادی دارند. با اهمیت ترین مساله این است که شما به روشی مخصوص و .. روی نقاط ضعف خود کار کنید. تلاش نکنید تا به یک باره تمام اشتباهات خود را حل کنید. این می تواند خسته کننده باشد. زبان ها وسیع هستند. شما به صورت روزانه چیزهای جدیدی را کشف می کنید که قبلاً آن ها را نمی دانستید. مهم ترین کار برای شما این است که چیزی را شناسایی کنید که باید روی آن کار کنید و به پیشرفت برسانید.

آیا مشکلات دیگری هم وجود دارند که ما حواسمان به آن ها نبوده است؟ آیا شما برای غلبه بر این موانع نصیحت بهتری برای زبان آموزان دارید؟ ایده های خود را با ما و هم کلاسی های خود به اشتراک بگذارید.

برای شرکت در کلاس های تافل با شماره های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.