۵ حقیقت جالب درباره‌ی یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد ۵ حقیقت جالب درباره‌ی یادگیری زبان را برایتان بیان می کند که از فواید آموزش زبان بیشتر مطلع شوید. پس با ما همراه باشید.

۵ حقیقت جالب درباره‌ی یادگیری زبان
۵ حقیقت جالب درباره‌ی یادگیری زبان

این ۵ حقیقت جالب درباره‌ی یادگیری زبان را بشناسید

۱. هوش زبان‌شناسی

همان‌طور که می دانید انواع مختلف هوش روی اینکه چگونه و چه چیز را یاد بگیریم، اثر می‌گذارد. در مورد یادگیری زبان، هوش زبان‌شناسی کاربرد دارد، و ویژگی‌هایش اینجا آورده شده‌اند:

  • آگاهی بیشتر از صدا، ریتم و معنی لغات.
  • راحتی انتقال ایده ها، در نوشتار و گفتار.
  • ظرفیت زیاد برای درک مباحثه ی نوشتاری و گفتاری.

۲. ذخیره‌ی شناختی

  • سر و کله زدن بین زبان‌ها به مغز کمک می‌کند تا پیشرفت کند و ذخیره‌ای شناختی بسازد. مانند ارتباط نقاط به هم است، اما هدف این است که تا جایی که می شود نقاط را به نقاط دیگری ارتباط دهید. عوض کردن بین دو یا چند زبان در مبنایی همیشگی مسیرهای مختلف زیادی را برای گردش اطلاعات در مغز شما ایجاد می کند، و این به هدف محافظت در برابر بیماری های اختلال شناختی، مانند آلزایمر نشان داده شده است.

۳. توانایی فرازبان شناسی

  • این یعنی آگاهی از زبان به عنوان یک شیء، چیزی که شما با آن بازی می‌کنید و آن را انعکاس می‌دهید. این برای یادگیری زبان مهم است چون به زبان آموز قدرت می‌دهد تا چرایی و چگونگی این موضوع که زبان به این روش ساخته شده است را به طور کامل بفهمند، و سپس آن را مقابل دیگری قرار داده، و از تجربه بیاموزند.

۴- یادگیری اتفاقی

  • این زمانی است که چیزی را در نتیجه‌ی انجام کاری دیگر یاد می‌گیرید، نه به خاطر تمرکز بر روی چیزی مشخص. آیا تا بحال پیش نیامده که به طور اتفاقی کلمه یا جمله‌ای را در زبانی دیگر به کار ببرید و نتوانید به خاطر بیاورید که آن‌ها را تمرین کرده‌اید یا در کلاس درس یاد گرفته‌اید؟

۵- ارتباط برقرار کردن بین شکاف‌ها

مقادیر زیادری از اطلاعات و دانش در دسترس در دنیا تنها به یک زبان خاص است یا تنها در یک مکان خاص در کشوری که برای شما خارجی است، موجود می‌باشد. شما می‌توانید یا منتظر کسی برای ترجمه‌اش به زبان خودتان بمانید یا شروع کرده و خودتان پل را بسازید! از نقطه نظر تجربه، تبدیل شدن به یک هشت‌پای زبانی حس فوق‌العاده‌ای دارد!