۵ شغل که به زبان چینی نیاز دارند؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده دوره های آموزش زبان چینی در ایران می باشد که به عنوان یکی از بهترین مراکز زبان چینی می باشد. امروز می خواهیم به ۵ شغل که به زبان چینی نیاز دارند؟ اشاره کنیم. پس با ما همراه باشید.

5 شغل که به زبان چینی نیاز دارند؟
5 شغل که به زبان چینی نیاز دارند؟

اما ۵ شغل که به زبان چینی نیاز دارند؟

یادگیری یک زبان جدید یک فرایند تدریجی است که زمان و تعهد زیادی لازم دارد تا شما به سطح تسلط برسید. در حالی که بیش تر مردم زبان را می آموزند تا به طور سلیس با همکاران و دوستان خود ارتباط برقرار کنند، بقیه زبان چینی را در سنگاپور می آموزند تا عادلانه در حرفه ی خود و جهان تجارت رقابت کنند. انگلیسی برای سال ها زبان رسمیِ کشور بوده است، اما این به تدریج در طول سالیان در حال تغییر بوده است. صعود ناگهانی چین به عنوان قدرت اقتصادی جهان و افزایش شرکت های چند ملیتی در کشور به تقاضای بالا برای گویشوران چینی در شغل های مختلف دامن زده است. بعضی از مشاغل که مستلزم تسلط بر زبان چینی است شامل این ها هستند:

مترجم یا مترجم همزمان

مشاغل مربوط به ترجمه و ترجمه ی همزمان اغلب به عنوان یک چیز در نظر گرفته می شوند، اما خیلی متفاوت هستند. یک مترجم بر روی لغات متمرکز می شود در حالیکه مترجم همزمان تمام تمرکزش روی صحبت کردن و گوش دادن است. شما برای اینکه مترجم همزمان موفقی باشید باید بر لیسنینگ، اسپیکینگ و مهارت های ریدینگ تسلط داشته باشید اما برای شغل ترجمه تنها باید مهارت های ریدینگ و رایتینگ خود را بهبود ببخشید. هر دو کار به اندازه ی یکسان سخت هستند اما ترجمه ی همزمان سطح بالایی از برتری در زبان چینی را طلب می کند. برخی از کارهای ترجمه ی همزمان چنانچه نادرست انجام شوند می توانند عواقب بسیار وخیمی داشته باشند، برای مثال وقتی مذاکره بر سر معاهده ی صلح میان دو کشور یا توصیف نتایج پزشکی یک بیمار است. برای همین اگر در زبان چینی مسلط نیستید نباید اقدام به ترجمه ی همزمان کنید.

مکاتبه کننده ی خارجی یا دیپلمات یک کشور چینی‌زبان

پوشش اخبار و سایر فعالیت ها در یک کشور چینی‌زبان نیازمند آگاهی جامع از این زبان است. قادر بودن برای درک چینی و برقراری ارتباط در این زبان به شما اجازه می دهد تا همه چیز را همزمان که رخ می دهند پوشش دهید و اطلاعات صحیح راجع به فعالیت های موجود ارائه کنید. از آنجا که پوشش خبری شامل صحبت با مردم از همه ی قشرها می‌شود، شما باید با آن‌ها در آمیزید و بخشی از اجتماع شوید تا بتوانید نهایت نتایج را کسب کنید. یک مأمور مکاتبات خارجی همچنین ممکن است مجبور به دیدار از مناظق خطرناک شود؛ یعنی جاهایی که دانش زبانی برای نجات‌یافت فوق‌العاده مهم است.

متخصص بازار جهانی

سنگاپور یک کشور چند فرهنگی با درصد بالایی از گویشوران چینی است. بنابراین، اگر شما قصد دارید تا یک مارک تجاری را در کشور ترویج دهید و حضور شرکت را در تمام کشورهای آسیاییِ نزدیک سنگاپور ارتقا دهید باید تمایل داشته باشید تا زبان چینی را متوجه شوید. اگر شما مارک تجاری خود را به زبان بومی مردم بفروشید آن ها به احتمال زیاد بهتر درکتان می کنند و هر محصول جدیدی را با آغوش باز می پذیرند. به علاوه، احتمالاً شما باید از روند کار بازار اطلاع داشته باشید تا بتوانید یک طرح بازار پسند را بزنید که برای مشتریان آینده نگرتان کارساز باشد.

معلم زبان چینی

فراگیری زبان چینی در طول دهه ی گذشته به خاطر رشد شرکت های بین المللی در این کشور افزایش چشمگیری داشته است. این رویه موجب تقاضای بالا برای استخدام معلم‌های زبان چینی از آموزگاران خصوصی تا مربیان عمومی شده است. برخی دانشکده ها هم برای معلمین زبان چینی اعلام نیاز می کنند، اگرچه می توانید پیش از اقدام برای شغل تدریس رسمی، کمی رزومه ی آزاد تهیه کنید. شما همچنین می توانید شغل خود را به عنوان معلم دبیرستان یا مقطع کاردانی شروع کنید و سپس از نردبان ترقی و طی سال‌ها به سمت تدریس در مراکز آموزش عالی اقدام کنید.

موقعیت کاری برای تحلیل گر، مشاور، یا محقق

چین امروزه قدرت برتر در اقتصاد جهانی است، و بیش تر مردم به دنبال تحلیل عمیق بازار مالی کشور هستند. بنابراین، تسلط روی زبان چینی در فهم خدمات مالی و روند اقتصادی بازارِ امروز و بعد از آن روی انتشار اطلاعات به مشتریان خود مفید خواهد بود.