یادگیری زبان دوم و تاثیر آن بر زبان مادری

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد معتقد یادگیری زبان دوم و یا سوم می تواند زندگی شما را متحول کند. اما یادگیری زبان دوم و تاثیر آن بر زبان مادری به چه صورت و تا چه میزان است. با ما همراه باشید.

یادگیری زبان دوم و تاثیر آن بر زبان مادری
یادگیری زبان دوم و تاثیر آن بر زبان مادری

اما یادگیری زبان دوم و تاثیر آن بر زبان مادری را ببینید:

امروزه یادگیری یک زبان دوم یا سوم مساله ای رایج است که هر شخصی که می خواهد در جنبه های متنوع زندگی مانند شغل یا تجارت رقابت عادلانه ای داشته باشد این کار را انجام می دهد. در حالی که بیش تر مردم زبان دوم را می آموزند تا ارتباطات خود را در یک کشور جدید ارتقا دهند، بقیه معمولاً به زبان دوم اتکا می کنند تا در زبان مادری سلیس شوند. بعضی از مردم همچنین به زبان دوم علاقه مند می شوند تا یک فرهنگ جدید را درک کنند یا برتریِ رقابتی خود را در بازار شغلی افزایش دهند. بنابراین، مردم همیشه یک زبان جدید را هم به خاطر دلایل شخصی و هم حرفه ای یاد می گیرند.

اغلب افرادی که زبانی دوم یاد می گیرند اغلب شاهد پیشرفت در زبان مادری‌شان نیز بوده اند. در نتیجه بسیاری در دوره‌های ماندارین موجود در کشور خود شرکت می کنند حتی بدون اینکه برای استفاده از آن در جایی خارج از خانه یا دفترشان برنامه ای داشته باشند. ما در این مقاله، قرار است درباره‌ی راه های متنوعی که یادگیری زبانی جدید مستقیماً موجب پیشرفت در زبان مادری‌تان می‌شود صحبت کنیم.

مقایسه‌ها باعث صیقل خوردن دانش شما از زبان مادری‌تان می‌شوند.

زبان آموزان همیشه به زبان مادری شان فکر می کنند و سپس همه چیز را به زبان جدیدی که یاد می گیرند، ترجمه می کنند. وقتی شما واژگان و قواعد گرامری جدید یاد می گیرید، اغلب آن‌ها را با زبان مادری‌تان مقایسه می‌کنید تا کاملاً درکشان کنید. در نتیجه روانی شما در زبان مادری‌تان همزمان که در تلاض برای درک قواعد زبان جدید هستید، صیقل خواهد خورد.

فرهنگ‌تان را درک می کنید

یادگیری زبان چینی شما را در معرض فرهنگ غنی و پیچیده، غذاها، انواع رقص و حتی فستیوال‌ها قرار می‌دهد. شما با غوطه‌ورسازی خود در فرهنگ‌های دیگر، درک بیشتری از میراث و فرهنگ خود خواهید داشت. با آگاهی از مشابهت ها و وجوه تمایز میان فرهنگ‌ها، دیدگاهتان ظریف‌تر و ذهنتان بازتر خواهد شد.