۵ مانع اصلی بر سر راه یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به این سوال که ۵ مانع اصلی بر سر راه یادگیری زبان انگلیسی چیست؟ می خواهد جوابی بسیار کامل ارائه دهد. پس با ما برای این مطالب همراه باشید.

5 مانع اصلی بر سر راه یادگیری زبان انگلیسی چیست؟
5 مانع اصلی بر سر راه یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

پس ۵ مانع اصلی بر سر راه یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

ما از ۶۰۰۰ نفر در دوازده کشور خواستیم که به ما بگویند چه چیزی آن‌ها را از روان صحبت کردن در زبان انگلیسی باز می‌دارد. پس واقعاً چه چیزی است که مانع آن‌ها می‌شود؟

۱- من وقت کافی برای مسلط شدن در انگلیسی ندارم!

۴۴% از افرادی که با آن‌ها صحبت کردیم گفتند سرشان خیلی شلوغ است و نمی‌توانند مطالعه کنند، اما راه‌های ساده‌ی زیادی برای بهتر کردن مهارت‌های انگلیسی‌تان، بدون استفاده از وقتِ با ارزششتان وجود دارد. اقدام به عوض کردن زبان پیش‌فرض فیسبوکتان به انگلیسی کنید با به کتاب صوتی انگلیسی یا آلبوم موسیقی در رفت و آمدهای روزانه‌ی‌تان گوش کنید.

۲- با اندازه‌ی کافی انگیزه ندارم تا انگلیسی بیاموزم.

تلاش نموده و به جایی که انگلیسی شما را خواهد رساند فکر کنید. بر اساس تحقیق اخیر در لینکداین ۸۰% از تجارت‌های جهانی بر این مطلب اتفاق نظر دارند که افراد دارای مهارت‌های خوب انگلیسی از احتمال بیشتری برای موفقیت در کارشان برخوردارند. شما انگلیسی را یک شبه یاد نمی‌گیرید، پس مهم است که در هنگام انجام آن خوش بگذرانید.

۳- یادگیری انگلیسی بسیار پرخرج است.

هیچ چیز جایگزین مزایای تدریس و تعامل با کیفیت بالا با گویشوران بومی انگلیسی نمی‌شود، اما راه‌های زیاد کم‌خرجی نیز برای بیشتر کردن مهارت انگلیسی شما وجود دارد. تماشای یک فیلم با زبان انگلیسی نمی‌تواند به شما دستور زبان بیاموزد اما کمک خواهد کرد که لیسنینگ و دایره واژگان خود را ارتقا دهید. شما همچنین می‌توانید از خبرنامه‌ی ‘Word of the Day’ ‌ ما استفاده کنید تا هر روز یک لغت جدید انگلیسی در صندوق ورودی خود دریافت کنید. رایگان است!

۴- من به منابع و تدریس با کیفیت زبان انگلیسی دسترسی ندارم.

یک سوم از تمام افرادی که مورد پرسش قرار دادیم، فکر می‌کردند که منابع لازم در دسترس‌شان نیست، اما بسیاری ابزار آنلاین وجود دارد که می‌تواند کمک کند. شما می‌توانید این گستره را در اینترنت بررسی کنید.

۵- یادگیری انگلیسی بسیار دشوار است!

به این بستگی دارد که چگونه آن را یاد می‌گیرید، و هرگز دیر نیست که سلیس شوید! افراد زیادی وجود دارند که در آزمون زبان خود در مدرسه موفق نبودند اما بعداً بر زبان مسلط شدند.