آیا موسیقی می‌تواند به شما کمک کند که انگلیسی بیاموزید؟

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد قصد دارد این مسئله را مورد بررسی قرار دهد که آیا موسیقی می‌تواند به شما کمک کند که انگلیسی بیاموزید؟ برای داشتن جواب باید تا انتهای این مطلب صبور باشید.

آیا موسیقی می‌تواند به شما کمک کند که انگلیسی بیاموزید؟
آیا موسیقی می‌تواند به شما کمک کند که انگلیسی بیاموزید؟

اما آیا موسیقی می‌تواند به شما کمک کند که انگلیسی بیاموزید؟

موسیقی یکی از لذت‌های ساده‌ی زندگی است، اما آیا می‌دانستید که همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا انگلیسی را بیاموزید؟ این چنین است که موسیقی می‌تواند یک ابزار فوق‌العاده گرانبها در هنگام یادگیری یک زبان خارجی باشد:

تلفظ انگلیسی

تلاش برای تلفظ لغات خارجی جدید می‌تواند خجالت‌آور و ترسناک باشد، مخصوصاً اگر نوجوان یا زبان‌آموز بالغ هستید. وقتی همزمان با یک آهنگ می‌خوانید، بیشتر بر روی سرعت و آهنگ خود کلمات متمرکز می‌شوید که می‌تواند به غلبه بر خودآگاهی کمک کند.

محدودیت‌های کلمات انگلیسی

وقتی روان صحبت می‌کنیم، عموماً بین کلمات مکث نمی‌کنیم. این برای گویشوران غیر بومی می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. یک تحقیق جدید کشف کرده که وقتی کلمات با موسیقی هماهنگ هستند، ما خیلی سریع‌تر قادر به تمیز دادن بین آن‌ها هستیم.

دایره واژگان انگلیسی

ارتباطی خیلی قوی میان موسیقی و حافظه وجود دارد- نواحی مشابه مغز وقتی به موسیقی گوش می‌کنیم یا موسیقی می‌نوازیم و صحبت می‌کنیم و زبان را پردازش می‌کنیم، فعال می‌شوند. تحقیقی از دانشگاه ادینبورگ دریافت که خواندن کلمات یا عبارات در یک زبان خارجی باعث می‌شود بعداً در اسپیکینگ دو برابر بهتر شویم.

ما با داشتن این قضیه در ذهن، خواستیم که متوجه شویم زبان‌آموزان در سرتاسر دنیا به چه چیزی گوش می‌کنند. کمی کمتر از نیمی از ۶۰۰۰ نفری که مورد مطالعه قرار دادیم(۴۸%) گفتند که برای یادگیری انگلیسی به گروه بیتلز گوش می‌دهند. ما متوجه شدیم آن‌هایی که در مکزیک و کره‌ی جنوبی هستند  مخصوصاً عاشق بیتلز هستند که تقریباً دو سوم آراء (۶۹%) را دریافت کردند. اینکه چه موسیقی و چه خواننده ای را انتخاب کنید به روحیه خود شما باز می گردد و بهتر است برای موفقیت در این کار ، هر چه که دوست دارید را دنبال کنید و از آن لذت ببرید.