۵ دلیل عالی برای یادگیری زبان سوئدی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تنها مرکز معتبر زبان سوئدی در ایران ۵ دلیل عالی برای یادگیری زبان سوئدی برایتان بیان می کند تا دیگر این زبان را زبانی بی اهمیت ندانید.

5 دلیل عالی برای یادگیری زبان سوئدی
۵ دلیل عالی برای یادگیری زبان سوئدی

چرا سوئدی یاد بگیریم یا ۵ دلیل عالی برای یادگیری زبان سوئدی :

آیا تا بحال به یادگیری زبان سوئدی، زبان وایکینگ‌ها فکر کرده‌اید؟ نه؟ پس در اینجا به ۵ دلیل که باید این کار را بکنید اشاره می‌کنیم!

۱- زبان سوئدی درها را به زبان‌های دیگر باز می‌کند

اگر می‌توانید به سوئدی صحبت کنید، احتمال زیادی وجود دارد که بخش زیادی از زبان نروژی، دانمارکی و حتی کمی زبان ایسلندی را نیز متوجه شوید. همچنین زبانی کارآمد برای دانستن است، اگر می‌خواهید آلمانی یا هلندی یاد بگیرید! به بیانی دیگر سوئدی یاد بگیرید و قدم‌های بسیاری به تبدیل به یک فرد چندزبانه نزدیک‌تر خواهید بود .

۲- مردم سوئدی فوق‌العاده هستند

سوئدی‌ها معروف هستند که خیلی روشن‌فکر، منصف و آزادیخواه هستند، همانطور که با محیط زیست رفتاری دوستانه دارند، از لحاظ فناوری خلاق هستند و در آخر اینکه جذاب هستند! با اینکه اغلب سوئدی‌ها انگلیسی را به خوبی صحبت می‌کنند، اگر واقعاً می‌خواهید که آن‌ها را بشناسید باید زبان سوئدی را یاد بگیرید (یعنی آن‌ها را وادار کنید که طرز تهیه‌ی سرّی کوفته قلقلی‌هایشان را با شما به اشتراک بگذارند).

۳- زبان سوئدی آسان است

هر ضمیر یک صورت فعلی داشته باشد؟ هیچکس برای این کار وقت ندارد. افعال در زبان سوئدی مانند انگلیسی بر اساس زمانشان و نه ضمیرشان، صرف می‌شوند. به علاوه تنها دو نوع جنسیت برای اسامی وجود دارد. این یعنی شما باید چیزهای به مراتب کمتری را حفظ کنید؛ در مقایسه با وقتی که تلاش به یادگیری آلمانی یا اسپانیایی می‌کنید! ای عاشقان تنبل زبان، بعداً می‌توانید از من تشکر کنید.

۴- فرهنگ سوئدی جالب است

یک دلیل عالی دیگر برای یادگیری سوئدی اینست که فرهنگ شگفت‌آور و غنی سوئدی و مخصوصاً غذا را خواهید شناخت- مانند قهوه‌خوری‌های روزانه (فیکا)، مراسم مقدس هفتگی fredagsmys یا میهمانی‌های سالیانه (و فوق‌العاده‌ی) crayfish. اگر آواز خواندن، نوشیدن و خوردن را دوست دارید (چه کسی هست که دوست نداشته باشد)، سریع در میانشان جای خواهید گرفت.

۵- زبان سوئدی زیبا به گوش می‌رسد

بسیاری از مردم فکر می‌کنند وقتی سوئدی‌ها حرف می‌زنند مثل اینست که دارند آواز می‌خوانند. زبانی نرم و آهنگین است. اگر حرف من را باور نمی‌کنید، به عقب تکیه بدهید و به صحبت‌ کردن تعدادی سوئدی گوش دهید و خودتان قضاوت کنید.