۵ مرحله برای درک کامل یک متن زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۵ مرحله برای درک کامل یک متن زبان انگلیسی که همه ما در مواجهه با یک متن باید انجام دهیم اشاره می کند. پس با ما همراه باشید و این ۵ مرحله را انجام دهید.

۵ مرحله برای درک کامل یک متن زبان انگلیسی

5 مرحله برای درک کامل یک متن زبان انگلیسی
5 مرحله برای درک کامل یک متن زبان انگلیسی

۱- محتوا را پیش بینی کنید
قبل از این که به خواندن مقاله اقدام کنید، از فراست خود استفاده کرده و تلاش کنید تا محتوای متن را بر مبنای عنوان پیش بینی کنید.
این به مغز شما کمک خواهد کرد تا تمام لغاتی را که دربردارد بر مبنای این عنوان پرورش دهد و خواندن های بعدی مرتبط تر و مفیدتر خواهند بود چون شما به راحتی خواهید فهمید تمام آن به چه معنا است‌.

۲- سختی متن را ارزیابی کنید
یافتن سطح سختی مناسبِ محتوا برای خواندن کاملاً سخت است، مرحله ی ۲ در این کار به شما کمک خواهد کرد. کل متن را یک دفعه بخوانید و به دنبال ایده ی اصلی بگردید. اگر شما تمام لغات متن را متوجه شدید خوب است اما این متن به رشد سطح شما کمک نخواهد کرد. اگر شما لغات ناشناخته ی خیلی زیادی یافتید که باعث شد تا معنا را متوجه نشوید یعنی متن خیلی سخت است، آن را بگذارید برای بعد. اگر شما قادر بودید که لغات جدیدی را پیدا کنید و قادر بودید تا ایده ی اصلی را دنبال کنید به این معنا است که متن برایتان مناسب است و می توانید ادامه دهید.

۳- توقف کرده و ترجمه کنید
برگردید و دوباره شروع به خواندن کنید، شما باید در مقابل هر لغتی که نمی دانید توقف کنید یا در غیر این صورت از معنای آن مطمئن نخوهید بود. من به شما توصیه می کنم که از این دو سایت استفاده کنید:
translate.google.com
dictionary.cambridge.org
شما در این ها فوری می توانید معنای درست لغت، توضیحش و تلفظ صحیحش را بیابید.

۴- مرحله ی ۳را تکرار کنید
هر دفعه که شما لغت یا عبارتی ناشناخته را می یابید مرحله ی ۳ را تکرار کنید.

۵- انعکاس داده و به یاد داشته باشید
موقعی که شما خواندن خود را به پایان می رسانید، یک لحظه صبر کنید و نتیجه گیری کنید. آیا این اطلاعات مفید بود؟ شما در آینده در کدام بافت متنی می توانید از آن استفاده کنید؟ – این باعث می شود تا مغز شما شروع به استفاده از آن چیزی کند که جمع آوری کرده اید. پیش بینی امکان استفاده از آن به شما کمک خواهد کرد تا آن را در حافظه ی خود برای بعد ذخیره کنید و البته، اگر برایتان معنادار است به راحتی آن را به یاد خواهید داشت.

برای شرکت در کلاس های آموزشگاه زبان ایران آکسفورد با شماره های موسسه تماس بگیرید.