۵ چیز که به هنگام یادگیری چینی باید به خاطر بسپارید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۵ چیز که به هنگام یادگیری چینی باید به خاطر بسپارید می پردازد که باید تا می توانید از انها را سرلوحه کار خود قرار دهید. پس با ما همراه باشید تا با این نکات خوب آشنا شوید.

5 چیز که به هنگام یادگیری چینی باید به خاطر بسپارید
5 چیز که به هنگام یادگیری چینی باید به خاطر بسپارید

به ۵ چیز که به هنگام یادگیری چینی باید به خاطر بسپارید توجه کنید:

۱- کلاس های عادی موثرترین هستند

چینی چیزی نیست که شما بتوانید آن را با ۲ ساعت مطالعه در هفته یاد بگیرید. این زبانی سخت است که بخواهید آن را کاملاً خودتان یاد بگیرید. اگر شما درباره ی یادگیری زبان چینی جدی هستید، یا باید آموزش خصوصی ببینید یا به کلاس های ماندارین در سنگاپور ملحق شوید. حالت قبلی فوق العاده گران است، پس اگر بودجه تان محدود است، که تقریباً همیشه این طور است، آموزش کلاسی یک گزینه ی منطقی است، به خصوص وقتی آن را در نظر بگیرید به همان اندازه ی آموزش خصوصی موثر است.

۲- یادگیری اجتماعی کمک می کند

آیا شما خارجی های دیگری را می شناسید که درست مثل شما در حال یادگیری چینی هستند؟ پس، چرا یک گروه زبانی را با آن ها تشکیل ندهید؟ همه ی شما می توانید آن چه را که یاد گرفته اید با هم تمرین کنید. شما به این روش قادر خواهید بود تا نه تنها آن چه را که یاد گرفته اید، بازبینی کنید بلکه چیزهای جدیدی یاد می گیرید و اشتباهاتتان را متوجه می شوید.

۳- تمرین لیسنینگ چینی به اندازه ی تمرین اسپیکینگ چینی مهم است

وقتی شما به چینی صحبت کردنِ بقیه گوش می کنید، جدای از یادگیری لغات جدید، فهم بهتری از آواها و چگونگی استفاده از آن ها به دست می آورید. قسمتی از زمان مطالعه ی خود را برای لیسنینگ چینی نگه دارید. شما باید به صدای مردم واقعی گوش کنید چون به این حالت است که چینی در جهان واقعی صحبت می شود.

۴- ابتدا یاد بگیرید که صحبت کنید

زبان نوشتاری چینی هنگامی که با گرامر آن مورد مقایسه قرار می‌گیرد، کاملا پیچیده است. بنابراین دانش آموزان ابتدا باید بر دستیابی فصاحت در گفتار چینی تمرکز کنند. به محض دستیابی به آن  می توانید بسته به نیازتان تصمیم گیری کنید، اگر باید الان اینکار را انجام دهید زبان نوشتاری را بیاموزید.

البته چینی یک زبان  آهنگی است و یادگیری روان صحبت کردن دلهره آور  به نظر می رسد.

۵- بر یادگیری حروف ساده شده تمرکز کنید

احتمالا می دانید که دو سیستم نوشتاری عمده وجود دارند: سنتی و ساده شده. حروف سنتی براساس خطوط تصویری باستانی هستند و تا نیمه های قرن آخر در چین استفاده می شدند. حروف سنتی زیبا و همچنین  پیچیده هستند. برای حروف سنتی کامل زمان بیشتری طول می کشد.