زبان چینی را با دید مثبت یاد بگیرید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد دوره هایی را طراحی کرده است که می توانید به راحتی این زبان زیبا را یاد بگیرید و از آن لذت ببرید. پس با ما همراه باشید  و از آموزش زبان چینی خود لذت ببرید.

زبان چینی را با دید مثبت یاد بگیرید
زبان چینی را با دید مثبت یاد بگیرید

بیایید زبان چینی را با دید مثبت یاد بگیرید

چینی زبان راحتی برای یادگیری در بزرگسالی نیست، اما به طور مسلم غیر ممکن نیست. اگر مارک زاکربرگ (بنیان گذار فیس بوک) می تواند این کار را انجام دهد، شما هم می توانید. اگر شما می خواهید زبان چینی را بیاموزید، یعنی واقعاً می خواهید چینی را یاد بگیرید، فقط یک راه برایش وجود دارد: فقط انجامش دهید!

منفی گرایی را در نطفه خفه کنید

خیلی از غربی ها که یادگیری زبان چینی را شروع می کنند به خاطر چهار آوای آن وحشت می کنند –  و وقتی زبان بومی شما آوا گونه نیست این کاملاً عادی است. با این حال، بعضی ها چند گام جلوتر می روند. آن ها شروع می کنند به فکر درباره ی این که قادر نخواهند بود تا چینی را یاد بگیرند چون این زبان نه یکی نه دو تا بلکه چهار تا آوای مختلف دارد.

خب، حقیقت این است: آواها محدود کننده نیستند، نگرش شما محدود کننده است. اگر شما فکر کنید که نمی توانید، هیچ چیز نمی تواند به شما کمک کند‌. خوشبختانه، برعکسش هم صدق می کند. اگر شما فکر کنید که می توانید، هیچ چیز نمی تواند مانعتان شود.

یک گروه زبانی درست کنید

وقتی با بومی ها چینی صحبت می کنید احساس راحتی نمی کنید؟ خب، حداقل الان ایرادی ندارد. با این حال، شما باید بیش تر چینی صحبت کنید. یک شریک زبانی داشته باشید یا بهتر از آن به یک گروه زبانی ملحق شوید که از افراد خارجی مثل خودتان تشکیل شده است که دارند سخت کار می کنند تا چینی را یاد بگیرند.

وقتی شما با بقیه ی خارجی ها به زبان چینی صحبت کنید، به خاطر اشتباهاتتان احساس ناراحتی یا خجالت نمی کنید. با این حال، شما نمی توانید همیشه با بقیه باشید.

یک درخت لغات چینی درست کنید

تقویت لغات چینی خود، سلیس بودن را تقویت کرده و از شما گویشور بهتری می سازد. شما می توانید برای یادگیری لغات جدید از درخت لغات استفاده کنید‌. با انتخاب موضوعی شروع کنید که واقعاً به آن علاقه دارید، مانند ورزش. در وسط یک ورق بزرگ بنویسید ‘ورزش’ و استفاده از لغات مرتبط، مانند توپ، چوب بیسبال، راکت، داور، و چیزهای دیگر، شاخه های متعددی ایجاد می کند. زیر هر شاخه لغات بیش تری بیفزایید، و اگر شما با لغتی روبه رو شدید که می خواهید استفاده کنید اما هنوز یاد نگرفته اید، معنای آن را در دیکشنری پیدا کنید.