۵ نکته برای آموزش سریع زبان اسپانیایی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۵ نکته برای آموزش سریع زبان اسپانیایی اشاره می کند که می توانید از آن برای پیشرفت سریع تر در یادگیری زبان اسپانیایی استفاده کنید.

5 نکته برای آموزش سریع زبان اسپانیایی
5 نکته برای آموزش سریع زبان اسپانیایی

پس به ۵ نکته برای آموزش سریع زبان اسپانیایی توجه کنید:

۱- همراه با آهنگ بخوانید
اگر شما اولین چیزی را به یاد داشته باشید که من درباره‌ی آهنگ اسپانیایی گفتم و آن را در ۳ دلیلی که چرا توصیه نامه‌ی مختصری از اسپانیایی را یاد گرفتم آوردم، آنگاه به یاد خواهید آورد همان طور که می‌گویند زبان و فرهنگ اسپانیایی از نظر شوق، سرشار است در نتیجه، هزاران (و منظورم هزاران است!) تصنیف عاشقانه وجود دارد. و، اگر شما تا به حال متوجه نشده اید، تصنیف ها فوق العاده هستند چون آرام هستند و خواندن همراه آهنگ ها راحت است. با آهنگ پِردون از نیکی جَم شروع کنید.
۲-  همه چیز را بخوانید
هزاران نویسنده‌ی اسپانیایی شگفت انگیز وجود دارند، پس جستجو را شروع کنید. اما خواندن مجلات و کتب آشپزی را هم فراموش نکنید. این به شما کمک خواهد کرد تا ذهن خود را برای خواندن لغات و فهمیدن واقعی و درست آن‌ها آموزش دهید. (در غیر این صورت، شاید کیک میوه ای شما در آخر باعث مسمومیت غذایی همه شود و نمی‌توانید غیر از خود هیچ کس را سرزنش کنید!)
۳- ترجمه کنید
اگر شما مطلبی نوشتاری را دیدید یا صحبت مردم را شنیدید، سعی کنید آن را به اسپانیایی ترجمه کنید. این باعث می‌شود تا شما نسبت به اطراف خود بیشتر توجه کنید و آنگاه می‌توانید بفهمید که کدام لغات را باید بیاموزید و روی آن‌ها کار کنید. شما حتی می‌توانید پست‌های خود را در فیسبوک به دو زبان بنویسید.

۴- یک دوست اسپانیایی زبان پیدا کنید
اما واقعاً سخت است! اگر شانسی عشق شما به زبانی صحبت کند که شما سعی می‌کنید آن را به طور سلیس بیاموزید، آن وقت او می‌تواند به شما کمک کند تا زبان را سریع‌تر بیاموزید. شما می‌توانید دوستی اسپانیایی زبان هم پیدا کنید که کم و بیش همان روش مشابه را دارد، اما چون تمام فرهنگ اسپانیایی درباره‌ی علاقه‌ی شدید است، یک محیط عاشقانه باعث می‌شود که سریع‌تر بیاموزید.

۵- به اسپانیا بروید! یا هر کشور اسپانیایی زبان دیگر

به یک کشور اسپانیایی زبان بروید و آنجا زندگی کنید. و فقط صحبت کنید. پدر من در اوایل ۲۰ سالگی خود به آمریکای جنوبی رفت و هرگز در زندگی خود کلاس اسپانیایی نرفت و با این حال در این زبان سلیس است. و راز او واضح است!