چگونه بچه ها را دو زبانه پرورش بدهیم

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد این مورد را که چگونه بچه ها را دو زبانه پرورش بدهیم برای کسانی که دوست دارند فرزندشان بتواند ه حداقل یک زبان خارجی صحبت کند بیان می کند. پس با ما باشید.

چگونه بچه ها را دو زبانه پرورش بدهیم
چگونه بچه ها را دو زبانه پرورش بدهیم

اما چگونه بچه ها را دو زبانه پرورش بدهیم

۱- به کشوری دیگر نقل مکان کنید
انتقال شغل یکی از والدین شاید موجب رهایی زبان بچه‌های آن‌ها شود. در این مورد، خانواده به یک کشور خارجی نقل مکان می‌کند و در خانه به زبان (یا زبان‌های) مادری والدین صحبت می‌شود، در حالی که بچه‌ها در مدرسه یا با دوستان خود زبان کشوری را که به آن رفته‌اند می‌آموزند و صحبت می کنند. مزیت بزرگ این رویکرد این است که بچه ها از طریق سیستم مدرسه‌ی خارجی پیشرفت می‌کنند، و به طور مؤثری قبل از این که به سن کالج برسند، تجربه‌ی تحصیل در خارج از کشور را به آن‌ها می‌دهد. به محض این که بزرگسال شوند، این بچه‌ها – گاهی ‘بچه‌های فرهنگ سوم’ نامیده می شوند – معمولاً ایده‌ی رفتن به خارج از کشور به منظور کار یا تحصیل را به مراتب کم تر ترغیب کننده می‌دانند..

۲- برنامه‌های غوطه‌ور شدن در زبان
اگر امکان رفتن به خارج از کشور نباشد، والدین در کشور خود به دنبال مدارس با زبان خارجی می‌گردند که تجربه‌ای خوب برای بچه‌ها فراهم شود و تمام کلاس‌های آن‌ها به زبان خارجی اداره می‌شود. والدین شاید از چنین مدارسی استفاده می‌کنند تا یک زبان اقلیت را موقع زندگی در خارج از کشود تقویت کنند یا موقعی که در کشور خود هستند زبان دوم را کم‌کم در بچه‌های خود القا کنند. واحدهای امکان پذیر تحصیل در خارج به علاوه ی فراهم کردن آموزش زبان خارجی، شانس تحصیل در مقاطع بعدی و گزینه‌های شغلی را فراهم می‌کند.

۳- کلاس‌های زبان در خارج از کشور
برای والدین یک زبانه که امکان رفتن به خارج از کشور را ندارند، یافتن این شانس برای بچه های خود تا در زبان دیگری هم ارتباط برقرار کنند روشی راحت است تا بچه ها را در مقابل زبانی دیگر قرار دهند. در حالی که بچه‌ها اغلب ‘اسفنج’ نامیده می‌شوند، به یاد داشتن این موضوع مهم است که اگرچه ذهن جوان خیلی راحت‌تر زبان‌های خارجی را می آموزد، به ساعات کافی برای تمرین فعالانه و متنوع احتیاج است. با ثبت نام بچه‌ها در کلاس‌های زبان، کمپ‌های تابستانی، و تجربه‌های تحصیل در خارج از کشور که فروبردن در زبان را در سطح کاملاً جدیدی به اجرا در می‌آورند، و یا با استخدام یک پرستار یا از طریق مبادله‌ی خدمت و با شخصی که زبان مادری‌اش زبان مقصد شما است، چالش را از زوایای مختلف مورد حمله قرار دهید