۵ نکته برای یادگیری زبانی جدید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۵ نکته برای یادگیری زبانی جدید اشاره می کند که سوال بسیاری از زبان آموزان است. پس با ما همراه باشید.

۵ نکته برای یادگیری زبانی جدید
۵ نکته برای یادگیری زبانی جدید

پس ۵ نکته برای یادگیری زبانی جدید را به ذهن بسپارید:

آیا تا به حال فکر کرده اید که بهترین روش یادگیری یک زبان چیست؟

بیش تر افراد این فکر را کرده اند، و این یکی از سوالاتی است که بیش تر مواقع در آموزشگاه زبان ایران آکسفورد از ما می پرسند.

۱. جملات و اصطلاحات ثابت را یاد بگیرید

این چیزی است که بیش تر افراد متوجهش نیستند، اما با یادگیری اصطلاحات یا جملات، هر زمان که سوالی از شما پرسیده شود می توانید جواب دهید، یا می توانید خودتان پرسش گر باشید!

اگر شخصی به شما بگوید ‘Do you speak English?’ دانستن جوابی مثل ‘Yes, I am learning English at school.’ برای شما مفید خواهد بود. حتی اگر هنوز یاد نگرفته اید که زمان ‘I am leaening’ چیست، حداقل جوابی را بدون تمرکز بیش از حد روی گرامر یاد گرفته اید. مثال دیگر این است، ‘Why are you learning English?’ جواب شما می تواند هر کدام از این ها باشد: ‘Because I like it.’ یا ‘I want to live in Australia one day.’

البته، دانستن گرامر چیز بدی نیست. اما، باید بدانیم که با تمرکز بیش تر روی گرامر به تنهایی، گاهی در فهم زبان گم می شویم!

۲. لغات رایج زبان بومی خود را پیدا کنید

احتمالا دانستن این موضوع که بیش تر زبان ها لغات رایجی را با هم به اشتراک می گذارند، شما را شگفت زده می کند! زبان های عاشقانه شباهت های زیادی را به اشتراک می گذارند، برای مثال:

Helicopter (انگلیسی) و hélicoptè (فرانسه)

port (انگلیسی) و porto (پرتغالی)

captain (انگلیسی) و capitano (ایتالیایی)

astronomy (انگلیسی) و astronomía (اسپانیایی)

این ها فقط لغات کمی از بین تعداد زیادی لغات هستند!

بسیار خب، شاید شما به این فکر کنید که… اگر بخواهید زبان های اروپایی را یاد بگیرید، این ها همه خوب و شیک هستند، اما درباره ی زبان های دوردست مثل ژاپنی چگونه است؟

خب، به این ویدئو نگاهی بیندازید تا تمام شباهت های بین لغات انگلیسی و ژاپنی را متوجه شوید.

حرف آخر این است: اگر شما سعی در یادگیری انگلیسی دارید، لغاتی را پیدا می کنید که احتمال دارد مشابه باشند. معنی آن ها را در اینترنت بیابید!

 

۳- خود را زبان غوطه‌ور سازید (بدون ترک کردن منزل!)

چگونه می‌توانید بدون ترک کردن کشور خود، انگلیسی را به خوبی یاد بگیرید؟

اول، با تماشای فیلم‌ها در زبانی که می‌خواهید یاد بگیرید، شروع کنید. این یکی از بهترین روش‌ها برای عادت کردن به به لهجه‌های موجود است. این همچنین کمک می‌کند که زبان را از یک جنبه‌ی فرهنگی ببینید؛ از طریق یادگیری لطیفه‌ها یا کلمات عامیانه در زبان.

دوماً در اینترنت دنبال یک «رفیق نوشتاری» بگردید. یک «رفیق نوشتاری» کسی است که در کشوری دیگر زندگی می‌کند (ترجیحاً در کشوری که می‌خواهید زبانش را یاد بگیرید) و شروع به نامه‌نگاری به هم کنید.

سایت‌های اینترنتی امن بسیاری وجود دارند که در آن‌جا می‌توانید مبادله‌ی زبانی را مردم از سرتاسر دنیا آغاز کنید. آن‌ها می‌توانند درباره‌ی کشورشان به شما بگویند و شما می‌توانید درباره‌ی کشور خود به آن‌ها بگویید.

۴- روزی ۵ کلمه یا عبارت یاد بگیرید

با خود یک قرار بگذارید! خود را برای یادگیری ۵ لغت یا عبارت در طول روز به چالش بکشید!

درست است. هرکاری که باید برای یادگیری آن‌ها انجام دهید. آن‌ها را به دیوار کنار تخت خوابتان بچسبانید. آن‌ها را بر روی در یخچال قرار دهید تا هربار که داخل آشپزخانه می‌شوید، لغات را ببینید. یا صرفاً بر روی کاغذ بنویسید.

همزمان که انسان‌ها با انجام یاد می‌گیرند، پس وقتی لغتی را در ذهن خود دارید، آن را بر روی کاغذ بنویسید تا فراموشش نکنید.

۵- هرگز تسلیم نشوید

همه می‌دانیم که یادگیری یک زبان جدید سخت و مأیوس کننده است. اما مهمترین چیز اینست که هرگز تسلیم نشویم! از همه چیز گذشته، فقط یک زبان است، پس با آن خوش بگذرانید و همزمان که یاد می‌گیرید لذت ببرید. قبل لز اینکه متوجه شوید، شبیه یک گویشور بومی به نظر خواهید رسید!