پنج راه برای یادگیری سریع یک زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد پنج راه برای یادگیری سریع یک زبان به شما آموزش می دهد که حتما می توانید از انها به بهترین شکل استفاده کنید.

پنج راه برای یادگیری سریع یک زبان
پنج راه برای یادگیری سریع یک زبان

به پنج راه برای یادگیری سریع یک زبان توجه ویژه داشته باشید:

۱-قرار گرفتن در معرض (زبان). به کتاب‌های صوتی گوش کنید، کتاب بخوانید، و در زبان مقصد خود فیلم ببینید. (ترجیحاً با زیرنویس‌های زبان مقصد). هر زمان که می‌توانید و هر چقدر که می‌توانید. حتی اگر چیزی را در ابتدا متوجه نمی‌شوید، در نهایت خواهید توانست که یک یا دو چیز را متوجه شوید.

۲- کلاس‌های درس. در کلاس‌های زبان ثبت‌نام کنید، و مهم‌تر اینکه در آن‌ها شرکت کنید! فعال باشید. تکالیف خود را انجام دهید. تماشای فیلم‌ها یا خواندن کتاب‌ها در زبان مقصدتان می‌تواند زمانتان را زیاد بگیرید، اما مقداری بخش نظری هم لازم است و تمرین‌های نظری زبان، تکمیل کننده‌ای عالی برای قرارگیری در معرض زبان هستند.

۳- موسیقی. به موسیقی زبان مقصد گوش دهید، متن شعر آن‌ها را پرینت بگیرید و آن‌ها را ترجمه کنید. دکمه‌ی تکرار، می‌تواند کارهای فوق‌العاده‌ای برای فرآیند یادگیری شما انجام دهد. آسان است که متنی را یاد بگیرید اگر همراه با آهنگ باشد و اگر معنای لغات را هم بلد باشید، ممکن است کمی گرامر هم یاد بگیرید! به علاوه گوش دادن مکرر به ترانه‌ها راهی عالی برای یادگیری تلفظ درست است.

۴- دوست زبانی: یک دوست زبانی در مؤسسه‌ی زبان محلی خود یا از طریق ارتباطات اینترنتی پیدا کنید. مرتباً ملاقات کنید و آن موتورخانه‌ی سخنگو را در حرکت نگاه دارید!

۵- صحبت کنید. هرچه زودتر با شبیه یک احمق صحبت کردن، احساس راحتی کنید، زودتر آن حالت را عوض می‌کنید. خجالت نکشید! تا آن‌جا که می‌توانید صحبت کنید. بله در ابتدا مثل نادان‌ها به نظر می‌رسید و مردم به بعضی از اشتباهاتی که مرتکب می‌شوید، می‌خندند، اما خوب که چه؟ تماماً به خودتان بستگی دارد که می‌خواهید این مرحله چقدر به طول بیانجامد. به علاوه حتی با اینکه ممکن است شبیه یک ابله به نظر برسید، مردم به خاطر اعتماد به نفستان فکر خواهند کرد که فوق‌العاده هستید!

پس منتظر چه هستید؟ شروع کنید! هرگز خیلی دیر نیست که زبانی جدید یاد بگیرید!