۶ نکته برای یادگیری زبان پرتغالی برزیلی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد 6 نکته برای یادگیری زبان پرتغالی برزیلی را بیان می کند که برای همه کسانی که قصد تحصیل و یا مهاجرت به این کشور زیبا را دارند بسیار مفید است.

6 نکته برای یادگیری زبان پرتغالی برزیلی
6 نکته برای یادگیری زبان پرتغالی برزیلی

این ۶ نکته برای یادگیری زبان پرتغالی برزیلی را با دقت بخوانید

۱- تعداد زیادی کتاب‌های زبانی، نوارها، سی‌دی‌ها و دوره‌های درسی وجود دارد. بعضی از بقیه بهتر هستند و برخی ممکن است برای یکسری از افراد بهتر از بقیه باشند. خریداری تعدادی دوره‌ی متفاوت و بنوبت انجام دادن آن‌ها با اینکه گران است اما ممکن است به شما کمک کند تا چیزها را تازه نگاه داشته و دایره واژگان و دستور زبان خود را گسترش دهید.

۲- کلید موفقیت در کم بودن و بارها رخ دادن است. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در روز به مراتب بهتر از یکبار یا دوبار تمرین یک یا دوساعته در هفته است. مقادیر بیشتر (از مطالب) را به ذهن خواهید سپرد و خواهید دید که دچار آهسته شدن روند نخواهید شد. همچنین به احتمال بیشتری می‌توانید آن مقدار زمان را به طور روزانه ایجاد کنید و بهانه‌ای برای انجام کار دیگر نداشته باشید.

۳- اگر ممکن است تلاش به پیدا کردن یک معلم خصوصی بومی کرده یا در کلاس شرکت کنید، یا ترجیحاً درس‌های یک به یک دریافت کنید تا بتوانید متناسب با سرعت یادگیری خود درس بخوانید.

۴- برای اهداف انگیزشی با همسر، شریک یا دوست خود درس بخوانید. اگر هر دو می‌دانید که قرار زمانی وجود دارد و کس دیگری به شما تکیه کرده است، به احتمال کمتری از آن گذشته و مشغول انجام کار دیگری می‌شوید.

۵-  تلویزیون پرتغالی تماشا کنید و به رادیوی پرتغالی گوش کنید. هرچقدر هم که بعضی از برنامه‌ها ممکن است افتضاح باشند، بعد از مدتی از کارآمدی آن شگفت‌زده خواهید شد. رمان‌های برزیلی و برنامه‌های تلویزیونی آبکی برای این کار فوق‌العاده هستند. زبان مورد استفاده معمولاً از نوع روزمره است و معمولاً می‌توانید برنامه‌های خیلی آسان و مطالب داستان را به آسانی دنبال کنید.

۶- نگران اشتباه کردن و بی‌نقص بودن نباشید. فقط انجامش دهید! اگر اشتباه نکنید، یاد هم نخواهید گرفت. به تعداد غلطهای خارجی‌ها فکر کنید وقتی که تلاش می‌کنند به زبان شما صحبت کنند. آیا مسخره‌ی‌شان می‌کنید؟ نه. به طور عمومی اغلب مردم، قدردان دیگران خواهند بود که تلاش برای یادگیری زبانشان می‌کنند. به علاوه می‌تواند واقعاً جالب باشد.