۵ راه برای یادگیری زبان با دوستانتان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برای کسانی که دوست دارند با دوستانشان زبان یاد بگیرند به ۵ راه برای یادگیری زبان با دوستانتان اشاره می کند تا بتوانید به وسیله آنها از دورهمی های دوستانه خود بیشتر و مفید تر استفاده کنید.

به ۵ راه برای یادگیری زبان با دوستانتان توجه کنید:

۵ راه برای یادگیری زبان با دوستانتان
۵ راه برای یادگیری زبان با دوستانتان

۱) پیدا کردن دوستان زبان‌آموز جدید به‌صورت آنلاین
اولین مسئله‌ی مهم این است که در زندگی واقعی دوستانی ندارید که مانند شما در حال یادگیری زبان مقصد باشند (یا دسترسی فوری به یک بومی‌زبان در دنیای واقعی) ، اینترنت از شما حمایت می‌کند.
سایت های بسیاری وجود دارند که شما می‌توانید در آن‌ها به تبادل زبانی با شریک خود بپردازید. سایت‌هایی مانند Languing, languagefreinds و conversation exchange به شمایی که به‌ دنبال یادگیری هستید کمک می‌کنند دوستانی برای خود بیابید که به آن زبان صحبت می‌کنند. جوامع یادگیری زبان می‌توانند به شما کمک کنند تا دیگر افرادی که به زبان مقصد شما صحبت می‌کنند را بیابید.
افرادی را پیدا کنید که علایق خود را با آن‌ها به اشتراک بگذارید و شروع به استفاده از مزیت‌های یادگیری یک زبان با دوستان خود نمائید.
۲) از رسانه های اجتماعی استفاده کنید
رسانه‌های اجتماعی ابزار ارزشمندی برای زبان‌آموزان است. چنانچه بدنبال یادگیری یک زبان همراه دوستانتان هستید ، تقریباً است.
به این دلیل است که می‌توانید تمام مهارت‌های اصلی شامل: خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش کردن را تمرین کنید. جهت کسب یک تجربه‌ی همه جانبه، می‌توانید محیط‌های زبانی خود را تغییر دهید. تغییر محیط‌های زبانی به‌طور قابل ملاحظه‌ای آسان است. در توییتر تنها بر روی نماد نمایه‌ی خود سپس «تنظیمات وحریم خصوصی» کلیک کنید. از آن‌جا می‌توانید زبان خود را تغییر دهید. این کار در فیسبوک راحت‌تر است: تنظیمات زبان در پایین هر صفحه سمت راست موجود است.
اگر نمی‌خواهید دوستان و دنبال‌کنندگان فعلی خود را با تغییر گاه به گاه به زبانی که آن‌ها بدان صحبت نمی‌کنند آزار دهید همچنان می‌توانید از رسانه‌های اجتماعی جهت ارتباط با دوستانتان استفاده نمائید. با این روش شما می‌توانید آزادانه‌تر به زبان مقصد پست بگذارید، بدون اینکه کسی از دنبال کردن شما صرف نظر کند.
۳) بازی کنید
بازی کردن در عین سرگرم کننده بودن شیوه‌ای عالی برای بهبود توانایی‌های زبانی شماست. می‌توانید در زندگی واقعی با دوستانتان بازی کنید یا برای بازی کردن با شریک زبان‌آموز خود بازی آنلاین پیدا کنید. اکثر وب‌سایت‌های بازی، چت‌روم‌هایی دارند که می‌توانید در حین بازی در آن گفتگو کنید. حتی اگر بازیکنی نباشید که علاقه‌مند به یادگیری بروزترین بازی ویدئویی است همچنان می‌توانید با استفاده از این روش بازی ساده، از بازی‌های معروف آنلاین منتفع شوید.
هنگامی که در حال بازی کردن هستید، گفتگوها بسیار آزادانه جریان می‌یابند، بنابراین اگر تمرکزتان فقط بر روی تمرین زبان است، ممکن است خود را در حال بحث بر سر موضوعاتی بیابید که هرگز به آنها فکر نکرده‌اید.
۴) برای صحبت کردن با یگدیگر از زبان مقصد استفاده کنید
ممکن است واضح بنظر برسد ، اما شرکت در بحث کلی به زبان مقصدتان یکی از آسانترین شیوه‌ها برای ارتقای مهارت‌های شماست.
این به‌صورت حضوری می‌تواند سرگرم کننده باشد. زمانی که نمی‌خواهید کسی از آنچه می گویید با خبر شود می‌توانید از زبان مقصدتان استفاده کنید. به هر جهت مراقب باشید ، زیرا هرگز نمی‌دانید به غیر از شما چه کسی توانایی صحبت کردن به زبان مقصدتان را داراست.
ارتباط با دوستان آنلاین ممکن است به معنای پیام‌رسانی فوری ، برقراری ارتباط با گفتگوی ویدئویی یا پیغام صوتی باشد.
تکست دادن یکی دیگر از راه‌های نادرست برقراری ارتباط به زبان خارجی است. وقتی صفحه کلید مناسب را نصب کردید ، اینکار باید بسیار راحت‌تر باشد.
۵) با یکدیگر فیلم ها/ برنامه‌های تلویزیونی را به زبان مقصدتان تماشا کنید
تماشا کردن فیلم‌ها یا تلویزیون، خواه بصورت حضوری با دوستانتان یا درفاصله‌ی دور با دوستان آنلاین خیلی چیزها به شما ارائه می‌کند.
یادگیری زبان از طریق تماشای فیلم و تلویزیون به خودی خود مفید است. از همه چیز گذشته، به شما تمرین ارزشمند درک رسانه‌های معتبر را می‌دهد.
با این وجود اگر با دوستانتان فیلم تماشا کردید، مزیت‌های بیشتری برایتان وجود دارد. شما تمام مزایای تماشای رسانه‌های معتبر را به دست آوردید، اما همچنین یک موضوع مفید برای تمرین مکالمه در دست دارید .شخصیت محبوبتان کدام است؟ چه دیالوگ‌هایی بهترین بودند ؟چه احساسی نسبت به فیلم داشتید؟