۵ روش برای شروع دوباره آموزش زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در مقالات گذشته به این مسئله اشاره کرد که چه مواقعی در باتلاق آموزش زبان گیر می افتیم و حالا به ۵ روش برای شروع دوباره آموزش زبان اشاره می کنیم که اگر این اتفاق برایتان افتاد بتوانید راحت تر از آن خارج شوید.

5 روش برای شروع دوباره آموزش زبان
5 روش برای شروع دوباره آموزش زبان

به این ۵ روش برای شروع دوباره آموزش زبان توجه کنید:

۱- اهداف واضح را مشخص کنید

وقتی در مرداب یادگیری زبان گیر کردید، ندانستن حرکت بعدی، بخش بزرگی از مشکل خواهد بود. اگر نمی دانید که در مرحله ی بعد چه کار کنید، مطالعه ی تان از تمرکز کمتری برخوردار خواهد بود پس یادگیری تان کند خواهد شد.

اهداف واضح آرام کردن این وضعیت از طریق تأمین تمرکزی که برای تاختن به جلو نیاز دارید، کمک می کند. مهم است که این اهداف را بر سطح فعلی خود از زبان بنا کرده و آن­ها را واقع گریانه سازید.

۲- از محتوای اصیل استفاده کنید

اکثر دانش آموزان تا وقتی توقف کنند بر روی منابع درسی متمرکز می­شوند. با اینکه این راهی مفید برای درک ساختار اصلی و قوانین یک زبان به حساب می آید، شما باید شروع به دریافت محتوای اصیل تری کنید که شما را به سمت روانی سوق می دهد.

۳- شیوه های جدید را امتحان کنید

از آنجا که یادگیری زبانتان آهسته شده است، الان فرصتی عالی است برای تغییر هر کاری که می کرده اید. ممکن است که فقط به خاطر آن شیوه و متد در مشکلی گیر کرده اید. امتحان کردن چیزی جدید به احیای تحصیل زبانی شما کمک می­کند.

۴- بر روی نواحی مشکل دار تمرکز کنید

در سطحی که گیر کرده اید، عادات بد یا اشتباهات شروع به ثابت شدن می­کنند، پس زمان تصحیح آن ها است.

شرکت در آزمون های مهارت و ارزیابی مهارت هایتان به شما کمک خواهد کرد تا مشخص کنید در چه بخش هایی نیاز به کار کردن دارید. Dialang یک آزمون مفید مخصوص برای آزمودن مهارت است چون می توانید به صورت انفرادی چند مهارت را بسنجید تا ببینید کدام یک از مهارت­هایتان از همه ضعیف تر است.

۵- واژگان بیشتری را بیاموزید

دایره واژگان محدود یکی از موانع اصلی است که زبان آموزان سطح متوسط را در مرحله ی پایین نگه می دارد.

روانی در یک زبان نیازمند کلمه است- کلمات زیاد. با اینکه زبان­آموزی متوسط، لغات متداول را بلد است، عمق و وسعت دایره واژگانشان معمولاً کم است.