۶ کلمه مخفف انگلیسی که باید حتما بدانید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۶ کلمه مخفف انگلیسی که باید حتما بدانید می پردازد که حتما و حتما باید آنها را یاد بگیرید زیرا بسیار در محیط های اداری و رسمی مورد استفاده قرار می گیرند.

6 کلمه مخفف انگلیسی که باید حتما بدانید
6 کلمه مخفف انگلیسی که باید حتما بدانید

این ۶ کلمه مخفف انگلیسی که باید حتما بدانید را با هم می بینیم:

۱- RSVPلطفاً جواب دهید

مثل بخش‌های بسیار دیگری از انگلیسی، این نیز از فرانسوی می‌آید. RSVP مخفف “Répondez s’il vous plait” است. شما این درخواست را روی کارت‌های دعوت به عروسی‌ها و سایر میهمانی‌ها خواهید دید. و بله، لطفاً حتماً جواب دهید- به این ترتیب عروس یا میزبان خواهند دانست که دقیقاً چه تعداد فیله ماهی سالمون سفارش دهد.

۲- ASAP– در سریعترین حالت ممکن As soon as possible

در نامه‌ای از رئیستان نوشته : “Can you get this in ASAP?”. بسته به نوع پروژه این ممکن است باعث وحشت شود یا خیر- اما در هر صورت زمان زیادی برای فکر کردن ندارید!

۳- AM/PM– پیش از صبح و بعد از ظهر Before midday (morning) and after midday (afternoon)

تفاوتی بزرگ میان ۵ صبح و ۵ عصر وجود دارد- و این اصطلاحات کوچک این تفاوت را پوشش می‌دهند. به یاد داشته باشید که اگر از زمان ۲۴ساعته استفاده می‌کنید (۶ PM همان ۱۸:۰۰ است) و مراقب باشید تا زنگ ساعت خود را به درستی تنظیم کنید. یک زنگ بیدارباش که ساعت ۷ عصر به صدا در می‌آید به کسی کمک نمی‌کند.

۴- LMK– من را در جریان بگذار Let me know

عادی، دوستانه- برای پایان متن عالی است. LMK نشان می‌دهد که انتظار تأیید یا اطلاعات بیشتر را دارید.

۵- DOB– تاریخ تولد Date of birth

ممکن است اولین باری که این را دیدید به فکر افتاده باشید که: « DOB من چیست؟» از همه‌ی این حرف‌ها گذشته شبیه به لباسی نامرتب یا نوعی داروی خراب به نظر می‌رسد. خب، مطمئن باشید که حتماً یک DOB دارید- همه‌ی ما داریم. شما احتمالاً هر سال آن را با مقادیر خیلی زیاد کیک، بستنی و کلاه‌های خنده‌دار ضروری جشن می‌گیرید.

۶- DIY– خودت انجامش بده  Do it yourself

افرادی که ترجیج می‌دهند کارها را خودشان انجام دهند به جای اینکه متخصصین را استخدام کنند (معروف به DIY-ers) در همه‌ی سطوح زندگی وجود دارند. از تعمیر وسایل الکترونیکی و روکش مبلمان تا نوسازی کامل خانه‌هایشان همانطور که حدس می‌زنید، پروژه‌های DIY می‌تواند هم به موفقیت‌هایی بزرگ و هم بهم‌ریختگی‌هایی وحشتناک ختم شود!