بهترین کتاب‌ها برای یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به لیستی از بهترین کتاب‌ها برای یادگیری زبان اشاره می کند که می توانید با خواندن داستان ها و رمان های جذاب آنها از زیر و بم زبان های مختلف مطلع شوید. پس با ما باشید.

بهترین کتاب‌ها برای یادگیری زبان
بهترین کتاب‌ها برای یادگیری زبان


پس بهترین کتاب‌ها برای یادگیری زبان کدام ها هستند؟

۱- ۴۰  قانون عشق (از اِلیف جانسون)
«هر عشق و دوستی واقعی، داستان دگرگونی غیر منتظره است. اگر ما قبل و بعد از عاشق شدن همان شخص باشیم، یعنی به اندازه‌ی کافی عشق نورزیده ایم.»
این رمان نه تنها انگلیسی شما بلکه زندگی‌تان را هم دگرگون می‌کند؛ به زیبایی نوشته شده است و چاپ پنگوئن این اطمینان را می‌دهد که حتی مبتدیان نسبی داستان و معنایی که منتقل می‌کند را خوب متوجه می‌شوند.

۲- چگونه باید یک زن بود (از کایتلین موران)

«آخر چرا، چون یک زن هستم باید با همه مهربان باشم؟»

این مثل بیانیه‌های موضوعی فمنیستی دیگر نیست. کایتلین موران نویسنده‌ای قدرتمند و قانع‌کننده است که کلماتش را قیمه‌قیمه نمی‌کند. اگر می‌خواهید اصطلاحات عامیانه را یاد بگیرید، مردسالاری را در هم بکوبید (همانطور که هر فمنیست خوبی اینطور خواهد کرد)، این کتاب فوق‌العاده است. و در هنگام خواندنش بخندید.

۳- مزایای گوشه گیر بودن (از استیفن شباسکی)

«پس، این زندگی من است. و من می خواهم شما بدانید که هم خوشحال و هم ناراحت هستم و هنوز سعی می‌کنم بفهمم که چه طور چنین چیزی امکان‌پذیر است.»’

این کتاب، داستان یک نوجوان باهوش و از لحاظ اجتماعی عجیب و با بیماری روحی است که سعی می‌کند تا جایگاه خود را در جهان پیدا کند. اگر شما حس برگشتن به روزهای دبیرستان خود را دارید، این مخصوص شما است.

۴- ناقص قرار (از هارلان کوبن)

این مجموعه داستان جنایی مورد علاقه‌ی من هست. مایرون بولیتار که یک بازیکن حرفه‌ای بازنشسته‌ی بسکتبال است، به همراه بهترین دوست عجیب و غریب خود ویندرسون “وین” هورن لاکوود، جرم‌ها را حل می‌کند. این کتاب پر از رمز و راز است- رمانی جنایی لسا- و اصطلاحات ورزشی دارد.

۵- جزیرهی گنج (از رابرت لوییس استیونسون)

این کتاب واقعاً به معرفی نیاز ندارد- یک کلاسیک واقعی، پر از دزدان دریایی، ملوانان و ماجراجویان است. کتابی عالی برای توسعه‌ی دایره واژگانتان است، مخصوصاً اگر عاشق سفر باشید.