۶ مورد از سخت ترین تلفظ لغات در انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۶ مورد از سخت ترین تلفظ لغات در انگلیسی اشاره می کند تا شما را برای یادگیری آنها آماده تر و هوشیار تر کند. پس این مطلب مهم را حتما تا انتها بخوانید.

6 مورد از سخت ترین تلفظ لغات در انگلیسی
6 مورد از سخت ترین تلفظ لغات در انگلیسی

اما ۶ مورد از سخت ترین تلفظ لغات در انگلیسی

۱- Rural – /rʊərəl/
وقتی این لغت را تلفط می‌کنید، تقریباً صدایی مانند خرناس کشیدن دارد و بیشتر شاگردان به نظر می‌رسد که قادر نیستند تا زبان خود را بچرخانند و آن ‘غریدن’ را تولید کنند. این لغت ترکیب ‘roo’ و ‘rill’ با یکدیگر و در نتیجه تولید ‘rural’ است.

۲- Through/Though/Tough/ – /θru:/ /ðəʊ/ /tʌf/
وقتی شما دوره‌ی زبان انگلیسی را دنبال می‌کنید و به این سه لغت کابوس وار برمی‌خورید، اغلب سؤالاتی می‌پرسید. فقط به یاد داشته باشید، حرف ‘th’ در ‘through’ و ‘though’ قبل از /u:/ و /əʊ/ می آید و به هر لغت آهنگ پایینی می‌دهد در حالی که لغت ‘tough’ به /ʌf/ منتهی می شود. شما احتمالاً می‌خواهید که تفاوت بین ‘th’ و ‘t’ را به یاد داشته باشید – وقتی لغتی را با ‘th’ تلفظ می‌کنید، زبان شما باید بین دندان‌هایتان قرار بگیرد و فقط باید هوا خارج شود، نه صدا. وقتی با لغاتی روبه رو می‌شوید که ‘t’ دارند، آن‌ها صدادار می‌شوند.

۳- Hierarchy – /ˈhʌɪərɑːki/
من آن قدر حالات مختلف این لغت را شنیده‌ام که گاهی مطمئن نیستم چه‌طور آن را تلفظ کنم. بخش اول به سادگی، ‘higher’ یعنی (‘hier-‘) است و بعد از آن ‘-ar’ و ‘-key’ یعنی (-chy) می آیند. به محض اینکه آن را مشابه آنچه که گفته شد بگویید کاملاً ساده است.

۴- Sixth – /sɪksθ/
یادگیری چگونگی تلفظ ‘six’ یک چیز است. حرف ‘th’ را اضافه کنید و آن موقع است که برای خود مشکل تراشیده‌اید. وقتی صحبت از اضافه کردن ‘th’ به عدد ‘six’ می شود بیشتر زبان آموزان انگلیسی به نظر می‌رسد که دچار لغزش می‌شوند. شما بعد از گفتن ‘sicks’ زبان خود را بین دندان‌هایتان بگذارید و هوا را با فشار از دهان خود خارج کنید. هیچ روش راحتی برای گفتن این وجود ندارد اما با تمرین تمام این ها به طور طبیعی گفته می‌شود.

۵- Lieutenant – /lɛfˈtɛnənt/
این یکی از لغات مورد علاقه‌ی من برای هجی کردن در کلاس است – تلفظ این لغت به طور کامل متفاوت از روشی است که آن را هجی می‌کنید. در واقع، ‘lieutenant’ به شکل ‘leftenant’ تلفظ می‌شود. وقتی بچه بودم و داشتم بزرگ می‌شدم همیشه فکر می‌کردم که lieutenants یعنی چپ دست (left-handed) – این به نظر می‌رسد که در به یاد داشتن تلفظ به من کمک کرد.

۶- Subtle – /ˈsʌt(ə)l/
تنها مورد جزئی درباره ی این لغت ‘b’ است. شما وقتی این لغت را می گویید نمی توانید حرف ‘b’ را تلفظ کنید.