۶ نکته مفید برای ریدینگ آیلتس

نکات مفید ریدینگ آیلتس

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به ۶ نکته مفید برای ریدینگ آیلتس در این مطلب اشاره میکند که برای IELTS General و Academic بسیار مناسب هستند. به این نکات طلایی بسیار توجه کنید. با ما همراه باشید.

۶ نکته مفید برای ریدینگ آیلتس را ببینید:

6 points for ielts reading
۶ points for ielts reading


آیا به زودی در آمتحان آیلتس شرکت می کنید و دنبال تعدادی نکته و درک فوری می گردید؟ برای اطلاع از شش نکته ی مفید که من از سالها تجربه به عنوان معلم آیلتس کسب کرده ام، به خواندن ادامه دهید.
شما ۶۰ دقیقه برای پاسخ دادن به ۴۰ پرسش دارید. این یعنی ۹۰ ثانیه برای هر سؤال، جدای از زمان لازم برای خواندن آن ها! پس نباید برای پرسشهایی که پاسخشان را نمی بینید، زمان تلف کنید. از آنها بگذرید، ادامه دهید و بعداً به سراغشان باز گردید.

برای شرکت در آزمون ازمایشی آیلتس آنلاین رایگان کلیک کنید

۱- ترتیب سؤالات معمولاً مشابه است به ترتیب پاسخها در متن

این یعنی پاسخ سؤال ۱ زودتر از پاسخ سؤال ۲ در متن ظاهر می شود. این را همزمان که به دنبال پاسخ ها میگردید در ذهن داشته باشید.

۲- متنهای ریدینگ معمولاً از راحت به سمت سخت می روند و پرسش ها هم چنین هستند.

۳- پس اگر دیدید متنهای بعدی سخت تر شده اند، دست و پای خود را گم نکنید

باید این چنین باشند.
پس در راستای نکته ی شماره ی ۲، از پرسشهای اول شروع کنید تا ابتدا نمره هایی راحت و اعتماد به نفس کسب کنید.

۴- از آنجا که پرسشها معمولاً اطلاعات داخل متن را تفسیر می کنند باید با هدف درک معنی بخوانید و دنبال عین لغات نباشید. پس مرتکب اشتباه نشوید و تنها به دنبال عین لغات در متن نباشید.

۵- به نظر برخی از داوطلبین بهتر است که ابتدا سؤالات را بخوانیم؛

بقیه ترجیه می دهند که ابتدا متن را بخوانند و بعد به سراغ پرسشها بروند. هر دو روش را امتحان کنید ببینید کداکمیک برایتان مناسب تر است.

۶- اگر از چیزهایی که باید انتظار داشت درک کاملی نداشته باشید به راحتی ممکن است در ریدینگ آیلتس بد عمل کنید. برای مثال آیا اطمنیان دارید که می توانید این پرسشها را پاسخ دهید:
آیا مهم است که ار حروف بزرگ به درستی استفاده کنیم؟
آیا در صورت ارائه ی پاسخ اشتباه از شما نمره کسر می شود؟
پیش از اینکه صدای ضبط شده پخش شود چه مقدار فرصت برای مطالعه ی پرسشنامه دارید؟