۶ دلیل برای یادگیری سریع زبان جدید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به زبان آموزان ۶ دلیل برای یادگیری سریع زبان جدید اشاره می کند. پس با ما باشید تا انگیزه کافی را پیدا کنید.

6 دلیل برای یادگیری سریع زبان جدید
6 دلیل برای یادگیری سریع زبان جدید

پس با ۶ دلیل برای یادگیری سریع زبان جدید بیشتر آشنا شوید

۱- حواس جمع بمانید!

شایعه‌ای وجود دارد که به طور وسیعی پخش شده است مبنی بر اینکه صحبت کردن به زبانی دوم فعالیتی واقعا سالم است، خوب حدس بزنید چه شده است؟ تحقیق پس از تحقیق، مزایای ذهنی ناشی از یادگیری زبانی دیگر را ثابت می‌کند. بهبود حافظه، گستره‌ی توجه طولانی‌تر و ریسک کاهش یافته‌ی رکود ذهنی مرتبط با سن، تنها چند تأثیر شناخته شده‌ی تکلم به دو یا تعداد بیشتری زبان است.

۲- فرهنگ

شاید شما از نوع افراد روشنفکر هستید و به ادبیات، شعر، فیلم، برنامه‌های تلویزیونی، موسیقی یا جنبه‌های دیگری از فرهنگ بیگانه علاقه‌مند می‌باشید. چنانچه می‌خواهید معنای کامل هر مسئله‌ی جزئی را متوجه شوید تا هیچ چیز در ترجمه از دست نرود، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید اینست که زبان فرهنگی را که مشتاق کشف کردنش هستید، فرا بگیرید.

۳- خود را به چالش بکشید

اگر شما یکی از آن افراد مصمم هستید که همیشه به دنبال چالش‌های جدید می‌گردند، شاید از سفر بی‌پایان یادگیری یک زبان خارجی لذت ببرید. همیشه چیزی جدید وجود دارد که یاد بگیرید و به آن افتخار کنید.

۴- تصمیم‌های بهتر بگیرید

با توجه به تحقیق انجام شده در دانشگاه شیکاگو، مردمی که زبان‌های بیشتری زا صحبت می‌کنند و مخصوصا افراد دوزبانه تمایل به گرفتن تصمیم‌های منطقی‌تری دارند.

۵- شغل پیدا کنید!

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که به طور فزاینده‌ای در حال جهانی شدن است و شرکت‌هایی که دائماٌ درحال گسترش در خارج از مرزها هستند و با مشتریانی از سرتاسر دنیا سر و کار دارند. از بین دو داوطلب با میزان یکسان مهارت و تجربه، فردی که زبان‌های بیشتری را صحبت می‌کند به احتمال بیشتر کار را از آن خود می‌کند.

۶- درباره‌ی خود بیشتر یاد بگیرید

تلاش برای درک فرهنگ خودتان به صور انحصاری از درون مثل این می‌ماند که تلاش به درک خانه‌ای کنید که صرفاً داخلش بوده‌اید و نمی‌توانید پنجره‌ها، دیوارهای بیرونی یا سقف روی آن را ببینید.