چگونه یادگیری چند زبان زندگیتان را تغییر می دهد

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به شما نشان می دهد چگونه یادگیری چند زبان زندگیتان را تغییر می دهد . با ما همراه باشید تا بیشتر با این مزایا آشنا شوید.

چگونه یادگیری چند زبان زندگیتان را تغییر می دهد
چگونه یادگیری چند زبان زندگیتان را تغییر می دهد

اما چگونه یادگیری چند زبان زندگیتان را تغییر می دهد

به شما چشم‌اندازهای شغلی بهتر می‌دهد

اکثریت آمریکایی‌ها صرفاً به یک زبان صحبت می‌کنند. صحبت به بیش از یک زبان می‌تواند به شما نقطه‌ی تمایزی در باز کار بدهد، مخصوصاً در منصب‌هایی که دربرگیرنده‌ی تعامل زیادی با عموم مردم است. شما به عنوان کسی که به بیش از یک زبان صحبت می‌کند آماده‌تر هستید اگر چنانچه کسیکه انگلیسی صحبت نمی‌کند وارد اتاق شود یا به دفترتان زنگ بزند. رزومه‌های مشاغل مرکز تماس مخصوصاً برای کارفرمایان جذاب می‌شوند اگر جویندگان کار به بیش از یک زبان صحبت کنند.

ادراک را بهبود می‌بخشد

دانش چند زبان همچنین ثابت کرده است که موجب بهتر کردن پردازش شناختی هم در کودکان و هم در بالغین می‌شود. برای مثال در تحقیقی در سال ۲۰۱۲ کودکان ۵ تا ۷ ساله به دو گروه تکزبانه‌ها و دوزبانه‌ها تقسیم شده بودند. به آن‌ها مجموعه‌ای از وظایف محول شد که حافظه‌ی کاری و عملکرد اجرایی را آزمایش کرد. کودکان دوزبانه نشان دادند که در فیلتر کردن عوامل حواس‌پرتی بهتر هستند و در تمامی حوزه‌ها عملکرد بهتری داشتند نسبت به کودکان تکزبانه.

شیوه‌ی تفکر شما را عوض می‌کند

افرادی که به زبان‌های مختلف صحبت می‌کنند، متفاوت هم فکر می‌کنند. یک مثال متداول از این پدیده مقایسه‌ی زبان انگلیسی با زبان قوم اینوئیت در آلاسکا است. همانطور که می‌دانید گویشوران انگلیسی تنها یک لغت برای برف دارند. با اینحال قبالی اینوئیت چند کلمه (برای این مفهوم) دارند. هر لغت به شرایط و کاربرد برف بستگی دارد. درباره‌ی برف متفاوت فکر می‌کنیم پس درباره‌ی آن متفاوت هم صحبت می‌کنیم.

از شما مسافری با اعتماد به نفس‌تر می‌سازد

خیلی از افرادی که امکانات سفر به خارج را دارند از روی ترس انتخاب به نرفتن می‌کنند. آن‌ها از شوک فرهنگی، گم شدن، یا اینکه به دلیل فقدان مهارت‌های زبانی مورد سوء استفاده قرار بگیرند، می‌ترسند. این که حداقل به یک زبان خارجی صحبت کنید به عنوان مسافر اعتماد به نفس بیشتری به شما می دهد چون اگر شما به زبان بومی صحبت کنید، از پس هر موقعیتی که با آن روبه‌رو شوید، بر می‌آیید.