۶ نکته که در آموزش زبان موفقیت آمیز نباید انجام دهید

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد در این مقاله قصد دارد به ۶ نکته که در آموزش زبان موفقیت آمیز نباید انجام دهید اشاره کند. پس با ما همراه باشید.

6 نکته که در آموزش زبان موفقیت آمیز نباید انجام دهید
6 نکته که در آموزش زبان موفقیت آمیز نباید انجام دهید

اما ۶ نکته که در آموزش زبان موفقیت آمیز نباید انجام دهید چه مواردی هستند

۱- گذشته‌ام آینده‌ام را کنترل می‌کند

زبان‌آموزان موفق اعتقاد ندارند که چون در گذشته با چیزی در تقلا بوده‌‌اند، باز هم در تقلا خواهند بود. شکست خواهند خورد و اشتباه خواهند کرد اما اگر لازم باشد به آن اجازه نمی‌دهند که آن‌ها را از پرداختن به مشکلاتی که دوباره و دوباره تلاش به حل کردنشان دارند باز دارند.

۲- من وقت ندارم

زبان‌آموزان موفق بیش از شما وقت ندارند. فقط آن‌ها زمان را می‌سازند (به جای بهانه ساختن). طی هفته‌ی گذشته چقدر زمان صرف پایین بردن صفحه‌ی فیسبوکتان بدون هیچ هدف مشخصی کرده‌اید؟ چقدر زمان برای گشتن در صندوق ورودی خود کرده‌اید؟

۳- به دست آوردن x خیلی مشکل است

آیا زمان قبل از یادگیری اولین کلمه در زبانی که مشغول آموختنش هستید را به خاطر دارید؟ برقراری مکالمه با یک گویشور بومی در آن زبان برایتان تا چه حد مشکل بود؟ خوب، با توجه به این که یک لغت هم نمی‌دانستید، احتمالاً خیلی متفاوت بود.

۴- مردم دیگر در موردم قضاوت می‌کنند

زبان‌آموزان موفق اعتقاد ندارند که مردم دیگر آن‌ها را به خاطر سطح کفایت یا روان صحبت‌ کردنشان در زبانی که یاد می‌گیرند، مورد قضاوت قرار می‌دهند. اگر این فکر را می‌کردند، درباره‌ی صحبت کردن اضطراب می‌داشتند، ریسک‌های کمتری می‌کردند و در نتیجه کمتر یاد می‌گرفتند و کمتر موفق می‌بودند.

۵- من ذاتاً با استعداد نیستم

آیا باید ذاتاً با استعداد باشید تا یاد بگیرید چگونه دوچرخه برانید؟ احتمالاً نه! یادگیری دوچرخه‌سواری شامل یادگیری یکسری اصول پایه، به کار بستن آن‌ها و سپس تمرین زیاد می‌شود.

۶- به نظر بقیه‌ی آدم‌ها یادگیری آسان‌تر است

هرکسی متفاوت است و هر فردی در هنگام یادگیری زبان با چالش‌های مختلفی روبرو می‌شود. درست است که آن‌چه من از ژاپنی سخت می‌یابم، چیزی است که از نظر شما احتمال دارد واقعاً آسان باشد. با اینحال مطمئن هستم می‌توانم چیزهایی پیدا کنم که خیلی سریع یاد می‌گیرم و درکشان برای شما بیشتر طول می‌کشد.