۷ حقیقت شگفت‌انگیز درباره‌ی زبان انگلیسی

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد نکات جالب را در مورد زبان انگلیسی بیان می کند. امروز به ۷ حقیقت شگفت‌انگیز درباره‌ی زبان انگلیسی اشاره می کنیم که برخی از آنها ممکن است شما را بهت زده کند.

7 حقیقت شگفت‌انگیز درباره‌ی زبان انگلیسی
7 حقیقت شگفت‌انگیز درباره‌ی زبان انگلیسی

به ۷ حقیقت شگفت‌انگیز درباره‌ی زبان انگلیسی توجه کنید

۱. یکی در یک میلیارد!

اگر قرار بود که هر عدد را به ترتیب بنویسید (برای مثال،‌ یک،‌ دو، سه، چهار…) تا به یک میلیارد نرسید از حرف ‘b’ استفاده نخواهید کرد!

۲. بدون تکرار!

‘Subdermatoglyphic’ طولانی‌ترین لغت انگلیسی است که بدون تکرار حروف نوشته می شود. ۱۷ حرف در خود دارد، و نامی پزشکی است که به لایه ی پوست زیر نوک انگشتان گفته می‌شود. لغتی که حدس زدن معنی‌اش کمی راحت تر است ‘uncopyrightable’ است، که شامل ۱۵ حرف بدون تکرار است، و به چیزی گفته می شود که نمی توان حق کپی آن را داشت یا صاحب آن بود.

۳. شکسپیر معمار زبان انگلیسی بود

این نمایش نامه نویس اسطوره‌ای مسئول بسیاری از چیزهایی بود که ما امروزه می‌گوییم یا می‌نویسیم. این شامل لغات ‘fashionable’، ‘advertising’ و ‘laughable’، و عبارت ‘fight fire with fire’ می‌شود که یعنی پاسخ دادن به حمله با فرم مشابهی از حمله.

۴- ورود‌های جدید به دیکشنری

هر دو ساعت یک لغت جدید به دیکشنری اضافه می‌شود! جدیدترین و عجیب‌ترین شامل

‘nerdjacking’ (to hijack a conversation with detailed explanations),،

undorse’ (to reverse a policy) و ‘Mx’ (a gender-neutral form of address instead of using Mr or Ms) می‌شود.

۵- لغت یکسان، معانی متفاوت

ممکن است بدانید که ‘twerk’ یک رقص محبوب و بافشار است اما ‘twirk’ در قرن ۱۶(که به جای ‘i’ با ‘e’ نوشته می‌شد) به معنای پیچاندن موهای سبیل بود. صحبت twerking شد، شما می‌توانید بسیاری از لغات برگزیده‌ی مدرن و اصطلاحات عامیانه که باید بدانید را در اینترنت پیدا کنید.

۶- ریشه‌های انگلیسی

انگلیسی از زبان انگلیسی کهن نشأت می‌گیرد که اولین نسخه‌ی تاریخی از قرن ۵ است. تا قرن ۱۵ هیچ نقطه‌گذاری در کار نبود. قدیمی‌ترین لغت انگلیسی کهن که امروزه هنوز با همان معنای مستقیم به کار می‌رود، «Town» است. town معنای مشابه لغت انگلیس کهن خود یعنی “tun” را حفظ کرده است که به معنای منطقه‌ی اقامت است.

۷- وقت حرکت است

‘Go.’ کوتاه‌ترین جمله‌ی صحیح از لحاظ گرامری در زبان انگلیسی است.