فواید ذهنی یادگیری زبان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد آموزش دهنده زبان های مختلف خارجی در ایران است. می خواهیم به فواید ذهنی یادگیری زبان اشاره کنیم.

فواید ذهنی یادگیری زبان
فواید ذهنی یادگیری زبان

برخی از فواید ذهنی یادگیری زبان

مجلس بریتانیا تخمین زده است که تا سال ۲۰۲۰ بیش از دو میلیارد نفر در جهان مشغول یادگیری زبان انگلیسی خواهند بود.

مخصوصاً برخی از فواید ذهنی عبارتند از…

  • شنونده‌ی بهتری بودن: دوزبانه بودند نیازمند مغزتان است تا بین دو سری از اصوات خیلی مشخص تفاوت قائل شود و به طرزی صحیح آن اصوات گفتاری را تشخیص دهد.
  • کمتر منحرف شدن: صحبت کردن به یک زبان خارجی نیازمند سرکوب کردن فعالانه‌ی سایر زبان‌هایی است که فرد بلد است، تلاش کنید تا بهتر مانع عوامل کلی حواس‌پرتی شوید.
  • در انجام چند کار به صورت همزمان بهتر شوید: عوض کردن سریع زبان‌‌ها برای فردی که چند زبان را بلد است، اتفاق متداولی است. تمرین مؤثری است که سریع و به طرزی کارآمد بین کارهای متفاوت جابجا شویم.
  • توانایی بهتر برای حل مسئله و خلاق بودن: صحبت کردن به زبانی خارجی وقتی فرد با کلمات یا عبارات ناآشنا روبرو می‌شود به طرزی اجتناب‌ناپذیر نیازمند خلاقیت است تا بتوان به صورت مؤثر ارتباط برقرار کرد. مطالعات نشان داده‌اند که افراد دوزبانه در مشکل‌گشایی کلی و خلاقیت، از امتیاز برخوردارند.

پیشرفت‌های زبان آموز

در تجربه‌ی ما، یادگیری یک زبان به طور قابل توجه و سریع عملکرد را که مرتبط با مدرسه رفتن یک شخص یا شغلش است، تقویت می‌کند، در حالی که هم زمان توانایی همه‌ی ما را در درک یکدیگر افزایش می‌دهد. در جهانی که موانع زمان و فاصله مدام در حال کاهش است، غلبه بر مانع زبان موقعیت‌های بی‌پایانی را به وجود می‌آورد. با این حال،‌ خبر خوب با مزایای بالقوه‌ی طولانی مدت دیگر برای فرد یادگیرنده، شرکت‌ها، و به طور کل جامعه، بهتر هم می‌شود. این ‘اثر جانبی’ یادگیری زبان، تمرین تاثیرگذار سالمی برای مغز است، و مزایای این پیشرفت‌های شناختی و پزشکی به زبان‌آموز و خدمت‌گزاران جهانی و جوامعی تعلق می‌گیرد که الان بهتر می‌توانند استعداد و خلاقیت رو به افزایش این زبان آموزان را کنترل کنند. سنجیدن ارزش جامعه از این مزایا احتمالاً سخت‌تر است، اما بدون شک قوی است.