هفت قانون طلایی آموزش زبان با دوستانتان

آموزشگاه زبان ایران آکسفورد به هفت قانون طلایی آموزش زبان با دوستانتان می پردازد که اگر دوستان خوب و همکلاس ها زبان دارید از لحظه لحظه با هم بودن برای آموزش زبان استفاده کنید.

هفت قانون طلایی آموزش زبان با دوستانتان
هفت قانون طلایی آموزش زبان با دوستانتان

به هفت قانون طلایی آموزش زبان با دوستانتان توجه نمایید:

۱) دوست یادگیری زبان را پیدا کنید که در سطح مشابه شما است
در هر ورزشی شما باید با شخصی بازی کنید که در سطح شما است تا سرگرم شوید. شریک‌های زبانی هم دقیقاً مشابه این هستند. از آن جایی که من واقعاً سطح اسپانیایی خود را عالی کرده‌ام، می خواهم با دوستان یادگیری زبانی جدید کار کنم تا پرتغالی‌ام قابل فهم شود.
۲) اگر شما پیشرفتی نمی کنید دوست یادگیری زبان خود را عوض کنید
افرادی هستد که شما می‌توانید ساعت‌ها با آن‌ها صحبت کنید بدون این که هرگز موضوع برای صحبت کم بیاورید. ما هنوز به طور مداوم در صحبت با دیگران به سکوت‌های عجیبی برمی‌خوریم که شکستن آن‌ها به نظر غیر ممکن می‌آید. تمام این‌ها به چگونگی حس شما دو نفر به هم مربوط است. مجبور کردن خود به صحبت با شخصی که برایتان جالب نیست، فایده ندارد. اگر شما بعد از چند ملاقات راضی نبودید، شخصی جدید را پیدا کنید! در مورد من، همیشه پیدا کردن دوست یادگیری زبان جدید راحت است، چون من گاهی حس می کنم باید تغییر کنم.
۳) زمان شروع داشته باشید
برای شروع گام برداشتن در مسیری درست، بهترین کار این است که از ابتدا قوانین واضحی بگذارید. اگر شما می‌توانید هر دفعه فقط به مدت یک ساعت ملاقات کنید، ملاقات اول را به دو جلسه ی ۳۰ دقیقه‌ای تقسیم کنید، و چند دقیقه را به خودتان اختصاص دهید تا در هر زبانی که برای هر دوی شما راحت‌ترین است چیزها را مشخص کنید. شما نه تنها باید بهترین ساعات ملاقات را بیابید، بلکه باید بدانید که آیا قادر هستید ملاقات دیگری را تنظیم کنید یا نه. سایت‌های تبادل زیادی کار خود را مشابه این آغاز می‌کنند.
۴) از صحبت درباره‌ی گرامر اجتناب کنید
زمان یادگیری خود را با پرسش درباره‌ی قوانین گرامر تلف نکنید؛ خیلی بهتر است که شما برای این کار کتاب‌ها را جستجو کنید یا حتی از منابع آنلاین استفاده کنید. وقتی بیشتر ما زبان مادری خود را می‌آموزیم، به طور طبیعی است و به راحتی می‌دانیم که آیا صدایی درست است یا نه. برای به حداکثر رساندن مکالمات خود، از این زمان استفاده کنید تا با هم تمرین کنید – شما خودتان می‌توانید گرامر را بیاموزید!
۵) از قبل مکالمات خود را آماده کنید
حتی اگر موضوعات شما در ابتدا راحت هستند، مانند ‘شما اهل کجا هستید’، ‘رشته‌ی شما چیست’ و ‘شما چرا در حال یادگیری X هستید’، شما به این مباحث احتیاج دارید تا از پیش‌تر برنامه‌ریزی کنید. بیاموزید که چه طور این مکالمات را پویا نگه دارید تا در صحبت و موضوعات کم نیاورید. این کار حتی تلاش زیادی هم نمی‌خواهد. تمام آنچه که شما باید انجام دهید این است که به طور آنلاین ۲-۳ مقاله پیدا کنید یا موضوعات استادانه‌ی بیشتری بیابید مانند ورزش یا کار.
۶) تصمیم بگیرید که چگونه از پس اصلاحات بر بیایید

در حالی که بعضی افراد برایشان مهم نیست که شخصی وسط حرفشان بیاید و آن را تصحیح کند، دیگران ترجیح می‌دهند تا اجازه دهند مکالمه ادامه پیدا کند و در آخر اصلاحات را انجام می‌دهند. من به شخصه حس می‌کنم مورد آخر کاربردی‌تر است. از اشتباه کردن نترسید. به علاوه، امروزه روش‌های یادگیری زبان بسیار بیشتر روی مکالمه‌ی طبیعی و روان تمرکز دارند تا روی گرامر عالی و تلفظ. با این حال، اگر شما به طور مکرر خطاهای مشابهی می‌کنید، به تعویق انداختن بازبینی این مسائل ایده‌ی خوبی است .البته، اپلیکیشن‌های MosaLingua برای این کار عالی هستند.
۷) دوستان یادگیری زبان خود را عوض کنید
داشتن ۲-۳ نفر که شما می‌توانید با آن‌ها صحبت کنید و موقعی که وقت تمرین کردن را دارید در دسترس هستند و می‌توانید به آن‌ها تکیه کنید، بهترین حالت است. بعد از مدتی، شما بهترین روش‌ها را برای مطالعه با دوست یادگیری زبان خواهید آموخت، که شامل روش صحیح است. برای من خیلی طول نکشید – در حال حاضر من دو دوست یادگیری زبان برای صحبت دارم، یکی در کلمبیا و یکی در اسپانیا، که برای من مزیت بیشتری دارد یا باعث یادگیری هر دو لهجه می‌شود. مثل همیشه، لطفاً به ما اجازه دهید تا بدانیم شما به همراه دوست یادگیری زبان خود چه چیزهایی یاد گرفته‌اید پس شروع به یافتن کنید.